Mūžībā aizgājis baleta premjers un pedagogs Andrejs Rumjancevs

28. novembrī mūžībā aizgājis vadošais baleta solists, pedagogs Andrejs Rumjancevs (14.09.1962. – 28.11.2015.). Latvijas Nacionālā opera un balets izsaka visdziļāko līdzjūtību mākslinieka tuviniekiem un talanta cienītājiem.

Atvadīšanās no mākslinieka notiks piektdien, 4. decembrī, no 14.30 līdz 15.30 Latvijas Nacionālās operas Beletāžas zālē.

1980. gadā Andrejs Rumjancevs absolvēja Rīgas Horeogrāfijas vidusskolu. No 1980. līdz 2005. gadam viņš bija Latvijas Nacionālā baleta vadošais solists, pārliecinoši dejojot visu baleta repertuāru no klasikas līdz mūsdienu dejas izrādēm. Andrejs Rumjancevs kolēģiem un skatītājiem paliks atmiņā kā  Spānis “Bolero”, Sindbads un Putns Ruhs “Tūkstoš un vienā naktī”, Berendo “Kam skanēs zvans”, Zigfrīds “Gulbju ezerā”, Toreadors “Karmenā”, Princis Riekstkodis un Štālbauma kungs “Riekstkodī”, Klaidonis “Brīnišķīgajā mandarīnā”, Konrāds “Korsārā”, Ļaunais gars “Gernikā”, Princis “Pelnrušķītē”, Alberts “Žizelē”, Žans de Briens “Raimondā”, Bazils, Espada un Dons Kihots “Donā Kihotā”, Džeimss “Silfīdā”, Šopens “Noktirnē mīlestībai”, Francis “Pie zilās Donavas”, Paolo “Frančeskā da Rimini”, Dezirē “Apburtajā princesē”, Francis “Kopēlijā”, Jauneklis “Šopeniānā”, Čaikovskis “Čaikovskī”, Zelta vergs “Šeherezadē”, Targals “Sidraba šķidrautā”, Vīrietis “Svētpavasarī”, Hortenzio “Spītnieces savaldīšanā”, Trakulīgais tirgonis “Petruškā”. Andrejs Rumjancevs arī filmējies Klaidoņa lomā TV baletfilmā “Brīnišķīgais mandarīns”.

Dejotājs bija Malikas Sabirovas starptautiskā konkursa diplomands (1991) un 6. Osakas starptautiskā baleta festivāla diplomands (1991). No 2004. līdz 2008. gadam viņš strādāja kā klasiskās dejas pedagogs Rīgas Horeogrāfijas vidusskolā.

 

Latvijas Nacionālā baleta un Latvijas Profesionālā baleta asociācijas atvadvārdi Andrejam Rumjancevam

Un tad ienāca princis.....

Viņš deva mīlas zvērestus, uzvarēja burvjus un ļaundarus un pat ja viņa skaistie mīlētāji gāja bojā, aiz viņu likteņiem kā zelta vainags staroja mūžīgais piemiņas solījums, kaut kāda nebeidzama jauna dzīve – dzīve debesīs (E.Tivums).

Šā gada 28.novembra pēcpusdienā aprāvās deviņdesmito gadu romantiskā sapņu prinča, baleta premjera Andreja Rumjanceva mūžs.

Viņš bija absolūtais Latvijas Nacionālā baleta premjers, viņš dejoja visu baleta repertuāru  - no klasikas līdz mūsdienu dejas izrādēm, lai gan pēc pirmajiem klasiskajiem dejojumiem, kas izskanēja kā daudzsološs pieteikums, sekoja sevis meklēšanas posms, pilnveidošanās un savu spēju pašpārbaude. Divdesmit piecos darba gados viņš radīja neskaitāmus, spilgtus, daudzkrāsainus un emocionālus aktierdarbus tādus kā Čaikovskis baletā „Čaikovskis”, Targals J.Karlsona baletā „Sidraba šķidrauts”, Vīrietis I.Stravinska „Svētpavasarī”, Zelta vergs „Šezerezadē”, Spānis M.Ravēla „Bolero” - lomas, kurās mākslinieks varēja ielikt tās „krāsas”, kas nepiederējās romantiskajiem prinčiem un apliecināt sevi kā lielisku raksturotāju. Savukārt mūžīgās mīlestības un uzticības apliecinājums izskanēja Romeo lomā un princī Albertā. Citāds – asprātīgs un humora piesātināts bija viņa Francis L.Delība „Kopēlijā” un Bazils L.Minkusa „Dons Kihotā”. Mākslinieka repertuārā bija visi prinči – Zigfrīds P.Čaikovska „Gulbju ezerā”, Riekstkodis „Riekstkodī”, Dezirē „Apburtajā princesē”, Princis S.Prokofjeva „Prlnrušķītē” – tie visi bija ļoti dažādi, bet tapuši, smeļoties iedvesmu mūzikā, literatūrā un glezniecībā. Viņa skatuves partneres bija Inese Dumpe, Jūlija Gurviča, Lita Beiris, Viktorija Izotova u.c.

Atvadoties no saviem skatuves tēliem Andrejs Rumjancevs savu prasmi un pieredzi nodeva tālāk – skolojot topošos baleta dejotajus RHV. Starp viņa audzēkņiem ir arī Romas operas baleta (Teatro dell`opera di Roma) solists Timofejs Andrijašenko, kurš ir arī XII Maskavas baleta konkursa I vietas ieguvējs.

Šodien, zemes putekļus un ikdienas rūpes pametis, atvadījies no saviem skatuves tēliem, viņš ir iegājis pa Mūžības vārtiem lai tur paliktu uz visiem laikiem.

 

 
Ritināt uz augšu