LNO kora koncerts "Dievs, Tava zeme deg!"

25. martā aicinām uz Latvijas Nacionālās operas kora koncertu „Dievs, Tava zeme deg!” diriģenta Aigara Meri vadībā. Koncertā skanēs trīs izcilu komponistu – Lūcijas Garūtas, Gijas Kančeli un sera Džona Tavenera skaņdarbi. Trīs ļoti personiski stāsti, radīti dziļa izmisuma laikos, kā dvēseles ceļojums no tumsas uz gaismu, no nakts uz rītausmu...

Koncertā piedalīsies LNO koris un orķestris, profesionālais pūtēju orķestris „Rīga”, solisti Viesturs Jansons (tenors), Rihards Mačanovskis (bass), Maksims Beitāns (čells).

Lūcijas Garūtas un Andreja Eglīša emocionāli uzlādētā kantāte „Dievs, Tava zeme deg!" ir sava laikmeta spilgtākā zīme. Dramatiska spēka pilnajā tautas lūgšanā izmisums savijas ar ticību, bet Bībeles ainas ar senlatviešu dainu tēliem. LNO kora koncertā kantāte tiks izpildīta unikālā veidā – oriģinālo ērģeļu pavadījumu komponiste Anitra Tumševica pārlikusi pūtēju orķestrim.

Bet smeldzīgais „Dixi” ir leģendārā gruzīnu komponista Gijas Kančeli veltījums tuvākā drauga un domubiedra, diriģenta Džansuga Kahidzes piemiņai. Kančeli laikmetīgo muzikālo valodu papildina seno latīņu lūgšanu teksti, radot sirdi plosošu atmiņu stāstu.

Sēru vēsti par sava labdara nāvi saņēma arī sers Džons Taveners, sacerot „Svyati”. Tas veidots kā dialogs starp priesteri un pareizticīgo draudzi. Svyati caurvij gaišas skumjas – mirušais tiek atdots zemei, bet raudas ir apklusušas, jo dvēsele radusi mūžīgo mieru.

Biļetes: Ls 3-15

21.03.2012 plkst. 19:30 - 21:00 LNO Jaunajā zālē notiks izglītojošs pasākums  pirms LNO kora koncerta „Dievs, Tava zeme deg”  ar mācītāja Krista Kalniņa, diriģenta Aigara Meri un mūzikas pētnieka Edgara Raginska piedalīšanos. 

Koncerta audio džinglu var nokluasīties ŠEIT.
Ritināt uz augšu