Izvēlne
ENRU

Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētāja amatā stājas Egils Siliņš

5. novembrī Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētāja amatā stājas Egils Siliņš. Novēlam panākumus, veiksmi un izturību!

Egils Siliņš ir viens no starptautiski pieprasītākajiem basbaritoniem– starptautisku konkursu laureāts ar 30 gadu koncertdarbības pieredzi nozīmīgākajos pasaules opernamos un festivālos. Viņa repertuārā īpaši būtiskas ir lomas Riharda Vāgnera operās. Egils Siliņš absolvējis Latvijas Mūzikas akadēmiju, iegūstot operas solista kvalifikāciju. Viņš uzstājies tādos izcilos opernamos kā Vīnes Valsts opera, Londonas Koventgārdena opera, Ņujorkas Metropolitēna opera, Čikāgas Liriskā opera, Milānas La Scala, Parīzes opera, Berlīnes Valsts opera, Bavārijas Valsts opera, Hamburgas Valsts opera un citas, kā arī Baireitas, Lucernas, Bregencas, Tangelvudas, Glaindbornas, Tokijas u.c. festivālos. Egils Siliņš ir Triju Zvaigžņu ordeņa virsnieks; 1996., 2002. un 2014. gadā ieguvis Lielo Mūzikas balvu. Pārvalda latviešu, vācu, angļu, krievu, spāņu, kā arī itāļu valodu.

Līdz ar Egilu Siliņu Latvijas Nacionālās operas un baleta valdē turpmākos piecus gadus strādās arī valdes locekļi Inese Eglīte un Sandis Voldiņš.

 

 
Ritināt uz augšu