Latvijas Nacionālā opera un balets iegūst balvu Gada preču zīme 2016

VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets ieguvusi pirmo vietu Latvijas Patentu valdes rīkotajā konkursā “Gada preču zīme – Latvijai 2016”. Latvijas Nacionālās operas un baleta logotipu veidoja mākslinieks Gunārs Lūsis 2015. gadā, kad notika uzņēmuma nosaukuma maiņa un zīmola atjaunošana.

Gaisma ir telpas dvēsele. Saturiski rāmā gaismas dzišana operas nama zālē akcentē svētsvinīgo izrādes sākumu.  Savukārt gaismas mirdzums izrādes beigās liek atcerēties pārdzīvoto. Jau kopš 1887.gada Lielās zāles lustra iezīmē Latvijas Nacionālās operas un baleta vēsturiskās mājvietas centru, harmoniski vienojot laikmetus, teātra talantīgo mākslinieku un prasīgās publikas skatienus. Mākslinieka Gunāra Lūša radītais logotips ir grafiska improvizācija par arhitekta Reinholda Šmēlinga sacerēto zāles interjera centrālo akcentu – kroņlukturi. Jaunais logotips tika veiksmīgi izmantots, mainot Latvijas Nacionālās operas un baleta nosaukumu, un zīmes pozitīvās asociācijas ar starojumu, zvaigznāju, ziedu turpina apliecināt Latvijas Nacionālās operas un baleta kā unikālas mākslas institūcijas tēlu Latvijas un ārvalstu skatītājiem.

Godinot Latvijas uzņēmējus, kuri saskata rūpnieciskā īpašuma aizsardzības sistēmas radītās priekšrocības uzņēmumu ilgtermiņa konkurētspējas un produktivitātes paaugstināšanā, un veicinot Latvijas izcelsmes uzņēmējdarbības attīstību, Latvijas Republikas Patentu valde un Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera izveidojusi apbalvojumu "Gada preču zīme". Apbalvojums kopš 2013. gada tiek piešķirts divās nominācijās: "Gada preču zīme - Latvijai" un "Gada preču zīme - pasaulei".

Plašāka informācija par konkursa “Gada preču zīme 2016”: http://www.lrpv.gov.lv/lv/patentu-valde/aktualitates/zinas-no-iestades/apbalvoti-konkursa-gada-precu-zime-2016-uzvaretaji
Ritināt uz augšu