Izvēlne
ENRU

Latvijas Nacionālā baleta solisti spožos Galā koncertos Somijā

No 30. augusta līdz 1. septembrim Latvijas Nacionālā baleta solisti ar horeogrāfes Elzas Leimanes radīto baletu “Tikko” piedalījās spožos, starptautiskos Galā koncertos Somijā.

10. Lapenrantas baleta festivālā un Grand International Ballet Galā koncertā Tamperē Elzas Leimanes veidoto horeogrāfiju dejoja baleta solisti Jūlija Brauere, Baiba Kokina, Alise Prudāne, Aleksandrs Osadčijs, Arturs Sokolovs un Ringolds Žigis.

Koncertos līdz ar Latvijas māksliniekiem piedalījās solisti no izcilām baleta kompānijām –  Amerikas baleta teātra, Dortmundes baleta, Bavārijas Valsts baleta, Bostonas baleta, Čehijas Nacionālā baleta, Štutgartes baleta un Berlīnes Valsts baleta. Elza Leimane ar visiem koncerta dalībniekiem iestudēja koncerta finālu.

“Festivāla atmosfēra bija brīnišķīga, gaisā virmoja īsts dejas prieks. Esam saņēmuši lielu iedvesmas un atzinības devu. Paldies mūsu dejotājiem par tik izjustu un augstvērtīgu sniegumu. Īpaši zīmīgs bija koncerts lielajā Tamperes koncertzālē, klātesot teju divtūkstoš skatītājiem. Koncerta programmā bija gan klasika, gan tādu pasaules horeogrāfu kā Marko Geke, Edvards Klugs, Mauro Bigonceti darbi un Bena van Kovenberga slavenā horeogrāfija “Les bourgeois” pasaules baleta zvaigznes Danila Simkina izpildījumā,” stāsta horeogrāfe Elza Leimane.
Ritināt uz augšu