Konkursā “Ceļojums uz operu” uzvarējusi Krista Gabriela Roba

Konkursā “Ceļojums uz operu 2017” uzvarējusi Druvas vidusskolas audzēkne Krista Gabriela Roba. Uzvarētāja saņem konkursa galveno balvu – dāvanu karti 600 eiro vērtībā – no Latvijas Nacionālās operas un baleta galvenā patrona Lattelecom.

Lai veicinātu jauniešu interesi par operas mākslu, jau ceturto gadu VSIA „Latvijas Nacionālā opera un balets” aicināja 9.–12. klašu skolēnus piedalīties konkursā „Ceļojums uz operu”, kas šogad noritēja ar saukli “Pielaiko operas tēlu”. Konkursa uzdevums bija iejusties kādā no Rīgas Operas festivāla izrāžu tēliem un sagatavot radošu darbu foto vai video formātā, attēlojot darba autora/-u vīziju par sevi kā kādas operas varoni.

Konkursa uzvarētāja Krista Gabriela Roba iejutās Margarētas tēlā no Šarla Guno operas “Fausts”.

 

Skatītāju balsojumā sociālajā tīklā Facebook uzvarēja Glorija Anna Gobiņa, Rendijs Kukainis un Edgars Feščenko, kas bija izveidojuši video, atainojot Karmenu, Donu Hosē un Cunigu no operas “Karmena”. Komanda balvā saņems pusgada abonementu Shortcut TV.

 

Ielūgumus uz Latvijas Nacionālās operas un baleta izrādēm saņems Katerīna Olekte, Dzintra Ozola, Ieva Žube, Megija Grīnerte, Elīna Paula, Paula Kukle, Glorija Anna Gobiņa, Rendijs Kukainis, Edgars Feščenko.

Dalībnieku darbus vērtēja žūrija, kuras sastāvā bija Latvijas Nacionālās operas un baleta valdes priekšsēdētājs Zigmars Liepiņš, SIA Lattelecom valdes locekle Kerli Gabriloviča, fotogrāfs Jānis Deinats, videomāksliniece Ineta Sipunova, mūzikas kritiķe Inese Lūsiņa un operdziedātāja Laura Grecka.

Ar uzvarētāju un finālistu darbiem var iepazīties ŠEIT
Ritināt uz augšu