Izvēlne
ENRU

Izcilais bass Vazgens Gazarjans dziedās Mefistofeli operā “Fausts”

4. martā Mefistofeļa lomā Šarla Guno operā “Fausts” pirmo reizi LNOB viesosies izcilais armēņu-vācu bass Vazgens Gazarjans. Izrādi diriģēs Mārtiņš Ozoliņš, Margarētas lomā – Perīna Madefa, Faustu interpretēs Raimonds Bramanis.

Vazgens Gazarjans ir Bādenes Valsts teātra Karlsrūē solists, viņš uzstājies uz prestižākajām skatuvēm Eiropā un ASV, to skaitā arī Metropolitēna operā Ņujorkā. Dziedātāja repertuārā ir vairāk nekā sešdesmit lomu, tostarp vissarežģītākās basa partijas, piemēram, titulloma Boito operā Mefistoferlis, Mefistofelis Š. Guno operā Fausts, Filips un Lielinkvizitors operā Dons Karloss, Leporello un Komandors operā Dons Žuans, Feits Pogners operā Nirnbergas meistardziedoņi, Ārsts operā Voceks, Karalis Renē operā Jolanta u.c. Vazgens Garzarjans sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Karlo Rici, Džanandrea Noseda, Kents Nagano, Donato Renceti, Rikardo Frica, Daniels Rustioni u.c.

Prestižais britu žurnāls Opera Now nominējis Vazgenu Gazarjanu kā vienu no daudzsološākajiem 2020. gada operdziedātājiem par A. Boito operas "Mefistofelis koncertuzvedumu" Karalienes Elizabetes zālē Londonā kopā ar Čelsijas operas grupu.

Vazgens Gazarjans Mefistofeļa lomu operā “Fausts” Rīgā interpretēs arī 29. aprīlī.

Šarla Guno operas “Fausts” iestudējumu veidojuši režisors Aiks Karapetjans, scenogrāfs Kristaps Skulte, kostīmu māksliniece Kristīne Pasternaka, gaismu mākslinieks JA Vaisbārds, kustību režisore Linda Mīļā un videomākslinieks Artis Dzērve. Iestudējums saņēmis Lielo mūzikas balvu 2016 kategorijā “Gada uzvedums”, un to augstu novērtējuši gan kritiķi, gan skatītāji.

Biļetes var iegādāties LNOB un "Biļešu Paradīzes" kasēs, kā arī internetā.
Ritināt uz augšu