Izvēlne
ENRU

Itāļu romantiskās operas šedevrs – Bellīni opera “Norma” koncertuzvedumā

No 5. marta plkst. 18.00 līdz 31. martam Latvijas Nacionālā opera un balets piedāvā iespēju tiešsaistē skatīties Vinčenco Bellīni operas "Norma" koncertuzveduma ierakstu. 

 

Gallu pareģe Norma neļauj uzsākt karu pret Romu, jo slepeni mīl romieti – prokonsulu Pollionu. Normai jāizvēlas starp atriebību un piedošanu, karu un mieru... Vinčenco Bellīni “Norma”, kas tapusi 1831. gadā, ir viena no skaistākajām belkanto operām, izcils sava žanra paraugs, īpaši pazīstama ir Normas pirmā cēliena kavatīne “Casta Diva”.

Ieklausieties Latvijas Nacionālās operas un baleta vēsturnieka Mikus Čežes stāstījumā par šīs operas vēsturi Latvijā:

 

2017. gada 14. aprīlī šīs Vinčenco Bellīni operas koncertizpildījumā titullomu pirmo reizi Latvijā dziedāja operzvaigzne Marina Rebeka. Polliona lomā – slavenākais latviešu tenors Aleksandrs Antoņenko, Oroveza lomā – pasaulslavenais igauņu bass Ains Angers (Ain Anger), bet Adalžizas lomā – vācu mecosoprāns Džamilja Kaizere (Dshamilja Kaiser). Klotildes lomu interpretē Laura Grecka, Flāviju – Mihails Čuļpajevs. Koncertuzveduma muzikālais vadītājs ir itāļu maestro Gaetāno Despinoza (Gaetano D’Espinosa).

Latvijas Nacionālās operas soliste Laura Grecka dalās iespaidos par "Normas" koncertuzvedumu, kas uz mūsu skatuves izskanēja 2017. gadā. Viņa īpaši izbaudīja iespēju klātienē uz skatuves pirmo reizi tikties ar Marinu Rebeku un Aleksandru Antoņenko.

“Tikšanās mūzikā ar šiem grandiem bija ne tikai milzīgs iekšējais pagodinājums būt līdzās mūzikā, bet arī iespēja vērot viņu darba procesu, ” atceras Laura.

“Dramatiski piesātinātais belkanto operas lasījums orķestra un kora sniegumā komplektā ar solistu individuālo meistarību šķiet iezīmējam vienu no spilgtākajiem muzikālajiem notikumiem sezonā. Īpaši tas sakāms par Marinas Rebekas un Džamiljas Kaizeres dueta apskaužamo harmoniju. “Normas” populārākais hits “Casta Diva” izskan neierasti lēnā tempā, vienlaikus apliecinot Marinas Rebekas augsto vokālo meistarību,” koncertuzvedumu pēc tā izskanēšanas vērtēja Lauma Mellēna-Bartkeviča (Kroders.lv, 19.04.2017.)

Koncertuzveduma biļetes pieejamas ŠEIT. Cena – EUR 7. Ierakstu lietotāja profilā noteiktajā laikposmā visā pasaulē varēs skatīties neierobežotu reižu skaitu.

Koncertuzveduma "Norma" ieraksts pieejams arī komplektā ar pārējiem tiešsaistes programmas "Pērles un zvaigznes" koncertuzvedumiem – Verdi operu "Ernani" un Pučīni operu "Bezdelīga". Komplekta cena – EUR 17. Biļetes pieejamas ŠEIT.

 

 
Ritināt uz augšu