Izvēlne
ENRU

Džuzepes Verdi opera "Ernani" koncertuzvedumā

No 12. marta plkst. 18.00 līdz 31. martam Latvijas Nacionālā opera un balets piedāvā iespēju tiešsaistē skatīties Džuzepes Verdi operas "Ernani" koncertuzveduma ierakstu. 

 

Operai “Ernani” Džuzepe Verdi iedvesmu smēlies Viktora Igo lugā – intriģējošā stāstā par trim vīriešiem, kas mīl vienu sievieti. “Ernani” ir reti iestudēta opera savas vokālās sarežģītības dēļ. Rīgā opera “Ernani” visā pilnībā nebija skanējusi kopš 1931. gada LNO iestudējuma.

Latvijas Nacionālās operas un baleta vēsturnieks Mikus Čeže stāsta par operu "Ernani" un tās iestudējumu vēsturi Latvijā:

 

2018. gada 14. janvārī Džuzepes Verdi operas “Ernani” koncertuzvedums Latvijas Nacionālajā operā pulcēja īstu zvaigžņu plejādi. Pie Latvijas Nacionālās operas orķestra pults stājās pasaulslavenais diriģents Daniels Orens (Daniel Oren) – viens no pasaulē labākajiem Verdi mūzikas interpretiem. Galvenās lomas interpretēja operzvaigznes Dināra Alijeva (Dinara Alieva), Andreass Bauers Kanabass (Andreas Bauer Kanabas), Franko Vasallo (Franco Vasallo) un Liks Robērs (Luc Robert), kuru balsis skan pasaules vadošajos opernamos. Starptautisko zvaigžņu sastāvu papildina lieliskie Latvijas Nacionālās operas solisti Ilona Bagele, Raimonds Bramanis un Rihards Mačanovskis, kā arī Latvijas Nacionālās operas koris. Koncertuzveduma režisore ir Dace Volfarte, scenogrāfs – Andris Freibergs.

 


"Katra līnija bija izkrāsota ar flomasteru savā krāsā, katrs štrihs bija atzīmēts. Burtiski tā, lai nekas nepazūd," mūsu kormeistars Aigars Meri stāsta par maestro Danielam Orenam piederošo operas "Ernani" partitūru.

 


Koncertuzveduma biļetes pieejamas ŠEIT. Cena – EUR 7. Ierakstu lietotāja profilā noteiktajā laikposmā visā pasaulē varēs skatīties neierobežotu reižu skaitu.

Koncertuzveduma "Ernani" ieraksts pieejams arī komplektā ar pārējiem tiešsaistes programmas "Pērles un zvaigznes" koncertuzvedumiem – V. Bellīni operu "Norma" un Dž. Pučīni operu "Bezdelīga". Komplekta cena – EUR 17. Biļetes pieejamas ŠEIT.

 

 

 
Ritināt uz augšu