Izvēlne
ENRU

Džakomo Pučīni "Bezdelīga" atkal ceļas spārnos

No 19. marta plkst. 18.00 līdz 31. martam Latvijas Nacionālā opera un balets piedāvā noskatīties Džakomo Pučīni operas "Bezdelīga" koncertuzveduma ierakstu tiešsaistē.

 

Džakomo Pučīni opera “Bezdelīga” ar Džuzepes Adami libretu ir saldi rūgts stāsts par parīziešu kurtizānes Magdas, metaforiskas bezdelīgas, mirklīgu ielaišanos patiesas mīlestības un romantikas pasaulē, lai vēlāk tomēr atgrieztos vecajā “ligzdiņā” kā turīga baņķiera mīļākā. Opera pabeigta 1916. gadā pēc Vīnes Carltheater pasūtījuma, bet tās pirmizrāde notika Montekarlo gadu vēlāk.

 

Latvijas Nacionālās operas koncertuzvedumā 2018. gada 7. decembrī Magdas vokālo partiju, kas ir nopietns izaicinājums soprāna balsij, interpretē Dināra Alijeva (Dinara Alieva). Magdas iemīļoto Rudžero atveido izcilais jaunās paaudzes amerikāņu tenors Džons Ērvins (John Irvin). Dzejnieka Prunjē lomā – baltkrievu tenors, Grācas operas solists Pāvels Petrovs (Pavel Petrov). Citās lomās – Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis, Marlēna Keine, Jūlija Vasiļjeva, Laura Grecka un citi. Koncertiestudējumā pie Latvijas Nacionālās operas orķestra diriģenta pults stājās Jānis Liepiņš, režisore ir Dace Volfarte, scenogrāfs – Andris Freibergs, bet videoieraksta režisors – Juris Sējāns. 

 

Latvijas Nacionālās operas soliste Inga Šļubovska-Kancēviča "Bezdelīgas" koncertuzvedumā interpretē Lizetes lomu – kalponi, kas ļaujas romantiskām jūtām ar dzejnieku Prunjē.

"Šī opera ir par romantisku mīlestību gan galvenā pāra attiecībās, gan Lizetes un dzejnieka mīlestība tiek parādīta ļoti, ļoti romantiskā duetā," par "Bezdelīgu" stāsta Inga.

 

“Operetiskais raksturs instrumentācijā šo Pučīni opusu no citiem atšķir stilistiski, un, lai arī noskaņa ir bezrūpīgāka nekā dramatiskajās Pučīni operās, tas tomēr neatceļ augstās prasības pret solistiem, kuri ar saviem uzdevumiem tika galā lieliski,” recenzijā vērtē Lauma Mellēna-Bartkeviča (Kroders.lv, 29.12.2018.).

 

 
Ritināt uz augšu