Izvēlne
EN

Dž. Verdi operu "Nabuko" 9. martā diriģēs maestro Alvize Kazellati

Sestdien, 9. martā, Džuzepes Verdi operu Nabuko diriģēs itāļu maestro Alvize Kazellati (Alvise Casellati), kurš Latvijas Nacionālajā operā viesosies pirmo reizi. 

ALVIZE KAZELLATI strādājis ar daudziem ievērojamiem teātriem un orķestriem Itālijā, tostarp Teatro La Fenice Venēcijā, Accademia Nazionale di Santa Cecilia Romā, Teatro Regio Turīnā, Romas operu, Veronas arēnu, Teatro San Carlo Neapolē u.c. Starptautiskā līmenī sadarbojies ar teātriem un orķestriem Ķīnā, Austrijā, Krievijā, Polijā, Horvātijā, Slovēnijā, Azerbaidžānā, Kazahstānā, Ukrainā, Latvijā, ASV un citviet. Maestro Kazellati piedalījies Sv. Margaritas festivālā, Veronas arēnas operas festivālā, Spoleto Two Worlds festivālā, White Nights festivālā, Kartahenas Starptautiskajā mūzikas festivālā, Nervi Starptautiskajā mūzikas festivālā, festivālos Taorminas Teatro Greco, Katānijas Villa Bellini u.c. Viņš ir projekta Opera Italiana is in the Air dibinātājs un muzikālais vadītājs; tas dibināts 2017. gadā ar misiju padarīt itāļu opermūziku plaši pieejamu un saprotamu. Viņš īsteno arī projektus, kas saistīti ar sociālo atbildību un piemirsta itāļu repertuāra jaunatklāšanu. Debiju operas diriģēšanā piedzīvojis 2014. gadā Teatro Carlo Felice Dženovā, diriģējot Rosīni Seviljas bārddzini un Doniceti Mīlas dzērienu.

Titullomu 9. marta izrādē dziedās baritons Jānis Apeinis. Citās lomās: Jūlija Vasiļjeva, Andris Ludvigs, Laura Grecka, Edgars Ošleja, Guntars Ruņģis, Evija Martinsone un Rihards Mačanovskis.

 
Ritināt uz augšu