Cantando y amando – Ilonas Bageles jubilejas izrāde 22. septembrī

22. septembrī Jaunajā zālē vienīgo reizi šosezon skatāma izrāde “Cantando y amando. Milonga. Pjacolla. Bagele”, kas veltīta mecosoprāna Ilonas Bageles jubilejai. Izrādes režisore ir Elita Bukovska, bet vidi un video projekcijas veidojusi māksliniece Katrīna Neiburga.

Izrādē piedalās Ilze Ozoliņa (klavieres), Raimonds Ozols (vijole), Inga Sunepa (čells), Normunds Everts (sitamie instrumenti), Inita Āboliņa (akordeons), Oskars Petrauskis (saksofons), Mareks Auziņš (kontrabass).

Ilona Bagele ievērību guvusi ne vien kā LNO soliste, bet arī kā spilgta džeza un populārās mūzikas interprete. Astora Pjacollas fascinējošā mūzika un Ilonas Bageles balss, pavadošo mūziķu azarts un virtuozitāte, kā arī foto projekcijās tvertā sajūta uzbur īsto Argentīnas tango, ko nedejo, bet izdzīvo. Cantando y amando skan Argentīnas tango meistara Astora Pjacollas populārākās kompozīcijas, izcilā argentīniešu izcelsmes Brodveja pianista un tango interpreta Fernando Marsana speciāli šai izrādei  un instrumentu sastāvam veidotā aranžējumā. Izrāde saņēmusi Lielo Mūzikas balvu 2012 kategorijā Gada uzvedums.

 “Astora Pjacollas tango mūzika ir ļoti personiska. Mani tā uzrunāja pirms vairākiem gadiem – pēc tam, kad Polijā kinofestivāla ietvaros dziedāju Libertango. Es iemīlējos šajā mūzikā ar noslēpumaini temperamentīgu pulsu, gaišo smeldzi un pāris minūtēs ietverto emocionālo stāstu. Tango biju dzirdējusi jau pirms tam, bet tieši tobrīd sapratu, ka vēlos dziedāt Pjacollas mūziku, dalīties jaunajās izjūtās ar klausītājiem. Strādājot pie mūzikas un sajūtu izrādes Cantando y amando, vairākkārt pārliecinājos, ka intuīcija mani nav pievīlusi un izvēle bijusi pareiza. Pjacollas mūzika ir balzams dvēselei, kas dziedē dziļi personiskas, likteņa cirstas rētas, tā padara ciešanas skaistas. Arī klausītājiem gribu ļaut sajust skaisto un pacilājošo ārpus ikdienas raizēm, ieraudzīt laimi sīkumos,” saka Ilona Bagele.

Biļetes – LNO un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.
Ritināt uz augšu