Izvēlne
ENRU

“Baltā laukuma” pasākumu programma no 21. līdz 24. jūlijam

No 21. jūlija Latvijas Nacionālās operas priekšlaukumā būs atvērts vides objekts “Baltais laukums”. Vienlaikus ar iespēju jauno atpūtas un kultūras telpu izmantot ikdienā, jūlijā un augustā tajā tiks piedāvāta arī Latvijas Nacionālās operas un baleta pasākumu sērija.


5. Starptautiskais baleta konkurss

Skatītāji “Baltā laukuma” ekrānos varēs vērot tepat Latvijas Nacionālajā operā notiekošo 5. Starptautisko baleta konkursu. 21. jūlijā no plkst. 17.00 tiks izrādīti spilgtākie dalībnieku videodarbi, kas piedalās konkursa otrajā un trešajā kārtā, savukārt 22. jūlijā plkst. 19.00 tiešraidē būs skatāma apbalvošanas ceremonija un Galā koncerts, kurā līdztekus balvu pasniegšanai tiks demonstrēti konkursa uzvarētāju video un jaunās paaudzes latviešu horeogrāfu darbi.

Konkurss norisinās trīs vecuma grupās, un tā pirmo atlases kārtu ir izturējuši 54 dalībnieki no tādām valstīm kā Austrālija, Aruba, Brazīlija, Igaunija, Krievija, Lietuva, Latvija, Ukraina, ASV, Dienvidkoreja, Kazahstāna, Apvienotā Karaliste un Bulgārija. Konkursantus vērtēs starptautiska žūrija. Žūrijas priekšsēdētājs būs Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Konkursu organizē Rīgas baleta skola un Latvijas Baleta un dejas ģilde.


Galā koncerta “Operas zvaigžņu vasara” ieraksts

Kopumā četras reizes, 23. un 24. jūlijā plkst. 20.00 un 22.00, skatītājiem tiks dota iespēja noskatīties 4. jūlijā notikušā sezonas noslēguma Galā koncerta “Operas zvaigžņu vasara” videoierakstu ar izciliem solistiem – poļu tenoru Pjotru Bečalu, soprānu Adrianu Gonsalesu no Gvatemalas, basbaritonu Egilu Siliņu un LNO solistiem Ilonu Bageli, Tatjanu Trenoginu, Mihailu Čuļpajevu un Rinaldu Kandalincevu. Skaistākās opermūzikas pērles līdz ar solistiem interpretēja Latvijas Nacionālās operas orķestris un koris. Koncerta muzikālais vadītājs ir LNOB galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš. Koncerta režisore –  Dace Volfarte, gaismu mākslinieks – Māris Sējāns.

Inese Lūsiņa recenzijā portālā diena.lv koncertu novērtējusi ar vārdiem pārliecinoši un gaumīgi. "Spēlējot skatītāju zālē, Mārtiņa Ozoliņa diriģētais orķestris skanēja pat niansētāk nekā orķestra bedrē vai uz skatuves, no kurienes tā skaņa aizplūstu šņorbēniņos. Vakara personība Pjotrs Bečala valdzināja ar balss skaisto tembru un līdzeno plūdumu, kā arī dedzību, intonatīvo precizitāti un vokālo meistarību, kas ļauj dabiski, bez piepūles un forsēšanas izdziedāt augšējās notis," raksta I. Lūsiņa (“Lielais sprādziens. Spilgtāko atjaunotās koncertdzīves notikumu apskats”, 09.07.2021.). 

Galā koncertu klātienē epidemioloģiskās drošības noteikumu dēļ noskatījās ļoti ierobežots apmeklētāju skaits, tāpēc esam gandarīti nu iepriecināt daudz plašāku auditoriju.


"Baltā laukuma" pasākumu programma tiks papildināta.

Pasākumus iespējams apmeklēt tikai skatītājiem ar derīgu COVID-19 sertifikātu, kas apliecina vakcināciju, pārslimošanu vai negatīva testa rezultātu. Testam jābūt veiktam pēdējo 48 stundu laikā (antigēna testa gadījumā – pēdējo 6 stundu laikā). Bērniem līdz 12 gadu vecumam sertifikāts nav nepieciešams. Apmeklētājiem nepieciešams uzrādīt arī personu apliecinošu dokumentu.

Rezervēt vietu pasākuma teritorijā iespējams, aizpildot elektronisku anketu ŠEIT. Pieejamais vietu skaits ir ierobežots, tāpēc aicinām pieteikties savlaicīgi.

Laikā, kad pasākumu nav, apmeklējuma ierobežojumi teritorijā nav paredzēti.
Ritināt uz augšu