Izvēlne
ENRU

Balets "Dons Žuans" LMT Straumē

Latvijas Nacionālā opera un balets sadarbībā ar savu ilggadējo patronu Latvijas Mobilais Telefons (LMT), sākot no 20. marta, aicina uz “Piektdienas un sestdienas vakaru Operā”. Turpmākās četras nedēļas katru piektdienas un sestdienas vakaru LMT Viedtelevīzijā un LMT Straumē varēs skatīties kādu operas vai baleta iestudējuma ierakstu, kas būs pieejams 48 stundas. Pie katras pārraides būs pieejams arī operas vēsturnieka Mikus Čežes video komentārs par gaidāmo izrādi.

4. aprīlī no plkst. 19.00 būs skatāms horeogrāfa Hulio Arosarenas balets “Dons Žuans” ar Vofganga Amadeja Mocarta un Friderika Šopēna mūziku Andreja Puškareva aranžējumā. Titullomā – Raimonds Martinovs, lomās – Baiba Kokina, Elza Leimane, Alise Prudāne, Jūlija Brauere, Aleksandrs Osadčijs, Viktors Seiko, Kārlis Cīrulis un Ringolds Žigis. Iestudējuma vizuālo tēlu veidojuši scenogrāfs Marko Japeļs, kostīmu mākslinieks Alans Hraņiteļs un gaismu mākslinieks Frāniss Menārs. Pie diriģenta pults – Mārtiņš Ozoliņš.

Baletu "Dons Žuans" skatieties ŠEIT.

Operas vēsturnieka Mikus Čežes video komentāru skatieties ŠEIT.

Donam Žuanam, šķiet, ir viss: izskats, nauda, pils un, protams, – sievietes pārpārēm. Pavedinātājs, ne mīlnieks. Pašpārliecināts un vienīgi sev lojāls blēdis, kura harismai un romantiskās eksistences valdzinājumam ļaujas apkārtējie. “Cilvēks, kuru visi apskauž, ir supervaronis… Tiešām? Kas vispār mūsdienās nodrošina nemirstību?” 230 gadus pēc Volfganga Amadeja Mocarta un libretista Lorenco da Pontes ikoniskās operas “Dons Žuans” pasaules pirmizrādes jautā baleta “Dons Žuans” koncepcijas autori Hulio Arosarena un dramaturģe Valentīna Turku.

 

 
Ritināt uz augšu