Izvēlne
ENRU

Baleta viencēlieni "Bolero..." LMT Straumē

Latvijas Nacionālā opera un balets sadarbībā ar savu ilggadējo patronu Latvijas Mobilais Telefons (LMT), sākot no 20. marta, aicina uz “Piektdienas un sestdienas vakaru Operā”. Turpmākās četras nedēļas katru piektdienas un sestdienas vakaru LMT Viedtelevīzijā un LMT Straumē var skatīties kādu operas vai baleta iestudējuma ierakstu, kas būs pieejams 48 stundas. Pie katras pārraides būs pieejams arī operas vēsturnieka Mikus Čežes video komentārs par gaidāmo izrādi.

10. aprīlī no plkst. 19.00 skatāms baleta izrādes “Bolero…” ieraksts. Uzveduma tapšanu iedvesmojusi franču komponista Morisa Ravela brīnišķīgā mūzika: viņa komponētie pasaulslavenie šedevri „Bolero” un „Dafnīds un Hloja”, kā arī Ravela veidotā instrumentācija Modesta Musorgska „Izstādes gleznām”.

Baleta viencēlienus "Bolero..." skatieties ŠEIT.

Mikus Čežes video komentāru skatieties ŠEIT.

Vienā vakarā skatītājiem ir iespēja iepazīt „Bolero” poļu horeogrāfa Kšištofa Pastora versijā, „Dafnīdu un Hloju” ungāru horeogrāfa Atilas Egerhāzi interpretācijā, bet „Izstādes gleznas” veidojuši jaunie latviešu horeogrāfi Antons Freimans, Milana Komarova, Elza Leimane, Aleksandra Astreina un Raimonds Martinovs. Iestudējuma muzikālais vadītājs un diriģents ir Mārtiņš Ozoliņš.

 

 
Ritināt uz augšu