Izvēlne
ENRU

Baleta “Gulbju ezers” pirmizrādēs dejos viens no labākajiem baletdejotājiem pasaulē Vadims Muntagirovs

Pētera Čaikovska baleta “Gulbju ezers” pirmizrādēs 2. un 4. septembrī prinča Zigfrīda lomā pirmo reizi Latvijā viesosies viens no šobrīd labākajiem baletdejotājiem pasaulē, Londonas Karaliskā baleta premjers Vadims Muntagirovs. Viņa skatuves partnere Odetas un Odīlijas lomā būs apburošā Jūlija Brauere.

Baleta horeogrāfs-inscenētājs Aivars Leimanis uzvedumā saglabās Mariusa Petipā un Ļeva Ivanova oriģinālo horeogrāfiju. Izsmalcinātus un īpaši greznus tērpus jaunajam iestudējumam veidos viens no izcilākajiem mūsdienu amerikāņu kostīmu māksliniekiem Roberts Perdziola, kurš ar panākumiem veidojis baleta un operas izrāžu vizuālo tēlu Metropolitēna operā, Amerikas baleta teātrī, Bostonas baletā, Čikāgas Liriskajā operā, Somijas Nacionālajā operā un citviet. Iedvesmojoties no Bavārijas karaļa Ludviga Otrā galma un Noišvānšteinas pils estētikas, jaunu, krāšņu scenogrāfiju veidos spāņu mākslinieks Huans Giljermo Nova. Baleta “Gulbju ezers” pirmizrādi diriģēs Mārtiņš Ozoliņš.

Vadims Muntagirovs ir Londonas Karaliskā baleta premjers. Viņš saņēmis daudzus nozīmīgus apbalvojumus, tostarp ir divkārtējs  Benois de la Danse balvas laureāts (2013. un 2018. gadā) un divreiz ieguvis Critics’ Circle Nacionālo Dejas balvu kā labākais baletdejotājs.

Vadims Muntagirovs mācījies Permas baletskolā, mācības turpinājis Londonas Karaliskajā baleta skolā. Karjeru sācis 2009. gadā Anglijas Nacionālajā baletā, 2014. gadā kļuvis par Londonas Karaliskā baleta vadošo solistu. Viņa plašajā repertuārā ir tādas lomas kā Princis Zigfrīds “Gulbju ezerā”, Bazils “Donā Kihotā”, Alberts “Žizelē”, Princis Florimunds “Apburtajā princesē”, Princis “Riekstkodī” un daudzas citas. Vadims Muntagirovs kā viesmākslinieks uzstājies tādās baleta kompānijās kā Parīzes balets, Marijas teātra balets, Amerikāņu baleta teātris, Japānas Nacionālais balets, Bavārijas Valsts balets, Mihaila teātra balets un Keiptaunas pilsētas balets.

Lai "Gulbju ezera" un citu pavasarī nenotikušo pasākumu biļešu īpašniekiem pirmajiem dotu ekskluzīvu iespēju apmeklēt mūsu izrādes rudenī, līdz 15. augustam mūsu kasē apkalpojam tikai šos klientus.

Biļetes uz "Gulbju ezeru" brīvā tirdzniecībā būs pieejamas no 17. augusta.
Ritināt uz augšu