Baleta "Bajadēra" mīlas trijstūrī pirmo reizi baltkrievu dejotājs Deniss Kļimuks

15. septembrī Ludviga Minkusa baleta “Bajadēra” izrādē Solora lomu pirmo reizi Latvijā interpretēs starptautiski atzītais baltkrievu baletdejotājs Deniss Kļimuks.

Viņš absolvējis Baltkrievijas Valsts horeogrāfijas koledžu. 2002. gadā pievienojies Baltkrievijas Nacionālā akadēmiskā operas un baleta teātra trupai, no 2004. gada bijis baleta solists, no 2008. gada – vadošais solists. Kopš 2009. gada Deniss Kļimuks bijis viessolists Gruzijas Nacionālajā baletā, Borisa Eifmana Sanktpēterburgas valsts akadēmiskajā baleta teātrī, Igaunijas Nacionālajā baletā. Denisa Kļimuka repertuārā ir tādas lomas kā Solors “Bajadērā”, titullomas baletos “Tils Pūcesspieģelis”, “Spartaks”, “Tristans un Izolde”, Pariss un Tibalts “Romeo un Džuljetā”, Rotbarts “Gulbju ezerā”, Espada “Donā Kihotā”, Konrāds un Birbanto “Korsārā”, Girejs “Bahčisarajas strūklakā”, Zelta vergs “Šeherezādē”, kā arī vadošās lomas Borisa Eifmana baletos “Oņegins”, “Sarkanā Žizele”, “Anna Kareņina” u.c.

Deniss Kļimuks saņēmis Baltkrievijas prezidenta balvu kultūras darbiniekiem un Franciska Skorina medaļu.

“Bajadēras” izrādē Denisa Kļimuka skatuves partneres būs Alise Prudāne Nikijas lomā un Sabīne Guravska Gamzati lomā. Pie diriģenta pults – Farhads Stade. “Bajadēras” iestudējumu veidojuši horeogrāfs-inscenētājs Aivars Leimanis un scenogrāfe un kostīmu māksliniece Ināra Gauja.

Biļetes – Latvijas Nacionālās operas un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā. 
Ritināt uz augšu