Ar iestudējumu “Karmena” LNOB piedalās Starptautisko Operas dienu digitālajā programmā Opera Panorama

Jau desmito gadu pasaules operteātri svin Starptautiskās Operas dienas. Šogad pirmo reizi operas svētki notiks desmit dienu garumā vairāk nekā 70 operteātros 18 pasaules valstīs. Vērienīgākais Starptautisko Operas dienu projekts šogad ir festivāls “Operas panorāma” (Opera Panorama). Tā ietvaros, sākot no 5. maija līdz 4. jūnijam starptautiskajā digitālajā vietnē “Operas platforma” www.theoperaplatform.eu, visā pasaulē bez maksas varēs noskatīties Žorža Bizē operas “Karmena” pirmizrādes ierakstu no Latvijas Nacionālās operas.

“Karmenas” jauniestudējuma pirmizrāde Latvijas Nacionālajā operā notika šī gada 2. martā. To veidoja muzikālais vadītājs, diriģents Jānis Liepiņš un režisore Marija Eva Sinjerola.

Līdz ar mūsu operas “Karmena” iestudējumu festivāla “Operas panorāma” ietvaros no 5. līdz 14. maijam www.theoperaplatform.eu varēs noskatīties arī Lionas operas iestudēto Žorža Bizē “Karmenu”, Alberto Hinasteras operu “Bomarso” no Madrides Teatro Real,  Antonio Vivaldi “Farnači” no Strasbūras operas, Džoakīno Rosīni “Turku Itālijā” no Bergenas Nacionālās operas, Klaudio Monteverdi “Popejas kronēšanu” no Lilles operas, Marka Antuāna Šarpentjē “Mēdeju” no Bāzeles operas, Gunnara Tordarsona “Ragnheiduru” no Islandes operas, Volfganga Amadeja Mocarta “Burvju flautu” Oslo operas iestudējumā.

Starptautiskā “Operas platforma” www.theoperaplatform.eu  izveidota 2015. gadā ar mērķi radīt vienotu mediju operas mākslas popularizēšanai Eiropā un pasaulē.  Divu gadu laikā “Operas platforma” ir sasniegusi trīs miljonus skatītāju visā pasaulē. Līdz šim www.theoperaplatform.eu  bijuši skatāmi 60 operu iestudējumi no 28 operteātriem un prestižākajiem Eiropas operas festivāliem. “Operas platforma” interesentiem piedāvā arī tematiskās kolekcijas, kas veltītas dažādiem laikmetiem operas mākslā un dižāko operu komponistu – Mocarta, Verdi, Pučīni un Vāgnera daiļradei.

Projekta veidotāji ir Eiropas operu un festivālu asociācija “Opera Europa”, 15 izcili Eiropas operteātri, kuru vidū ir arī VSIA “Latvijas Nacionālā opera un balets”, kā arī starptautiskais prestižais kultūras un mākslas kanāls ARTE.  Starptautiskā “Operas platforma” www.theoperaplatform.eu tiek veidota ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu.

Līdz šim “Operas platformā” bijuši skatāmi trīs Latvijas Nacionālās operas iestudējumi – Artura Maskata opera “Valentīna” (2015. gadā), sasniedzot 18 434 skatījumu, Džakomo Pučīni opera

“Manona Lesko” un Džuzepes Verdi opera “Makbets” (abi 2016. gadā), gūstot vērienīgu Eiropas un pasaules skatītāju atsaucību – sešu mēnešu laikā “Manonas Lesko” ierakstu noskatījušies 34 308 cilvēku, savukārt “Makbets” piesaistījis 39 800 skatītāju. Projekta realizāciju Latvijā konkursa kārtībā atbalstījusi arī LR Kultūras ministrija. 
Ritināt uz augšu