Annija Kopštāle, Jolanta Lubēja un Avetiks Karapetjans 11. martā debitēs baletā “Korsārs”

11. martā Ādolfa Šarla Adāna baletā “Korsārs” notiks vairākas debijas. Medoras lomā debitēs Annija Kopštāle, Gulnāras lomu pirmo reizi dejos Jolanta Lubēja, Verga lomu – Avetiks Karapetjans. Savukārt odaliskas pirmo reizi atveidos Paulīna Druka un Paula Lieldidža-Kolbina.

Baleta “Korsārs” iestudējumu veidojuši horeogrāfs-inscenētājs Aivars Leimanis, scenogrāfe Līga Purmale un kostīmu māksliniece Elita Patmalniece. Uzvedums pirmizrādi piedzīvoja 2003. gada 27. martā, un šopavasar tam aprit jau piecpadsmit gadu.

Šis klasiskais balets, kura sižets aizgūts 1814. gadā sarakstītajā lorda Bairona poēmā, vēstī par karstasinīgo pirātu Konrādu, kurš iemīlējies skaistajā Medorā. Kad Konrāds un viņa biedri atbrīvo Medoru no vergu tirgus un aizved uz savu slepeno mītni, īstie piedzīvojumi tikai sākas...

Šī baleta popularitāti daudzējādā ziņā nosaka unikālā horeogrāfija. Lai šajā iestudējumā dejotu Pas de deux, Pas d'esclave un variācijas, māksliniekiem jāpiemīt augstai tehniskajai sagatavotībai un meistarībai. Tieši tādēļ šīs divdejas un variācijas tiek iekļautas vai visos prestižākajos baleta konkursos un festivālos. Uzmanību piesaista arī dinamiskais, romantiskais sižets ar daudzveidīgo tēlu galeriju, kurā ņirb pirātu dēkas, mīlestības likstas, harēmi, austrumu tirgus un cīņas.
Ritināt uz augšu