Izvēlne
EN

7. decembrī Džakomo Pučīni operas "Bezdelīga" koncertuzvedums ar izcilu sastāvu

7. decembri Latvijas Nacionālajā operā notiks Džakomo Pučīni operas “Bezdelīga” koncertuzvedums ar izcilu sastāvu. 

Koncertuzveduma muzikālais vadītājs būs Jānis Liepiņš. Galvenās varones Magdas vokālo partiju, kas ir nopietns izaicinājums soprāna balsij, interpretēs starptautiski augstu novērtētā Krievijas Lielā teātra izcilā soliste Dināra Alijeva (Dinara Alieva). Magdas iemīļoto Rudžero atveidos izcilais amerikāņu tenors Džons Ērvins (John Irvin). Prunjē lomā – baltkrievu tenors Pāvels Petrovs (Pavel Petrov), kura uzlecošās operzvaigznes slavu apliecina spožā uzvara prestižajā Operalia konkursā 2018. gadā.

Lomās - Latvijas Nacionālās operas solisti Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis, Marlēna Keine, Jūlija Vasiļjeva un Laura Grecka. 

Džakomo Pučīni opera “Bezdelīga” ar Džuzepes Adami libretu ir saldi rūgts stāsts par parīziešu kurtizānes Magdas, metaforiskas bezdelīgas, mirklīgu ielaišanos patiesas mīlestības un romantikas pasaulē, lai vēlāk tomēr atgrieztos vecajā “ligzdiņā” kā turīga baņķiera mīļākā. Opera pabeigta 1916. gadā pēc Vīnes Carltheater pasūtījuma, bet tās pirmizrāde notika Montekarlo gadu vēlāk.

“Bezdelīga ir viena no pēdējām Pučīni operām – meistarīgi uzrakstīts darbs ar smalku balansu starp komponistam raksturīgo emocionālo dramatismu un šķīstu naivumu. Tas radies, autoram cenšoties pietuvoties operetes stilam un tajā pašā laikā neaizmirstot savas melodiķa dotības,“ stāsta koncertizpildījuma muzikālais vadītājs un diriģents Jānis Liepiņš.

Koncertiestudējuma režisore būs Dace Volfarte, scenogrāfs – Andris Freibergs.

Latvijas Nacionālajā operā “Bezdelīga” līdz šim iestudēta tikai vienu reizi – 1990. gadā.

Biļetes var iegādāties LNO un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

 
Ritināt uz augšu