Izvēlne
ENRU

27. janvārī sākas biļešu tirdzniecība uz Rīgas Operas festivālu 2020

27. janvārī sākas biļešu tirdzniecība uz Rīgas Operas festivālu 2020. Festivāls norisināsies no 5. līdz 14. jūnijam, priecējot skatītājus ar šīs sezonas operu jauniestudējumiem, Galā koncertu, kā arī vienu no skaistākajiem vokāli simfoniskajiem skaņdarbiem pasaules mūzikas vēsturē  – Džuzepes Verdi “Rekviēmu”. Festivāla gaitā gan izrādēs, gan koncertos skatītāji varēs baudīt spožu mākslinieku uzstāšanos.

Rīgas Operas festivāls ir pirmais šāda mēroga un ieceres festivāls Ziemeļeiropā, kas vairāk nekā divdesmit gadu laikā ir kļuvis par vērtīgu tradīciju, kuru gaida gan Latvijas kultūras baudītāji, gan ārvalstu viesi. Dibināts 1998. gadā, festivāls ik vasaru noslēdz Latvijas Nacionālās operas sezonu ar aizvadītā muzikālā gada spilgtākajiem notikumiem. Festivāls piedāvā tikties gan ar iemīļotiem pašmāju solistiem, gan izcilām ārzemju zvaigznēm un baudīt skaistākās operu melodijas Rīgas Operas festivāla Galā koncertā.

5. un 11. jūnijā notiks Volfganga Amadeja Mocarta operas “Dons Žuans” izrādes ar harismātisko un talantīgo norvēģu baritonu Eudunu Īvešenu (Audun Iversen) titullomā. Pie diriģenta pults stāsies iestudējuma muzikālais vadītājs – vācu diriģents Konrāds Junghēnels. Operas “Dons Žuans” jauniestudējums pirmizrādi piedzīvos 21. maijā un to veidos radošā komanda no Argentīnas – režisors Marselo Lombardero, scenogrāfs Djego Siliano un kostīmu māksliniece Lusiana Gutmane.

6. un 12. jūnijā aicinām uz Pētera Čaikovska operas “Pīķa dāma” izrādēm. Andreja Žagara veidotā iestudējuma atjaunojums uz Latvijas Nacionālās operas skatuves atdzims 20. februārī. Tā muzikālais vadītājs ir Mārtiņš Ozoliņš, atjaunojuma režisors – Juris Žagars.   Hermaņa lomu Rīgas operas festivāla izrādēs interpretēs izcilais krievu tenors Sergejs Poļakovs, kurš šo lomu ar panākumiem dziedājis Koventgārdena operā Londonā, savukārt Lizas lomā būs lieliskais lietuviešu soprāns Vida Miknevičute.

7. jūnijā piedāvājam krāšņu Galā koncertu, kur īpašie viesi būs meksikāņu tenors Rodrigo Porras Garulo, zviedru soprāns Kornēlija Beskova (Cornelia Beskow) un krievu mecosoprāns Jekaterina Kurbanova.

10. jūnijā notiks Imanta Kalniņa operas “Spēlēju, dancoju” izrāde. Muzikālā vadītāja Mārtiņa Ozoliņa un režisores Lauras Grozas-Ķiberes veidotais iestudējums ieguvis sabiedrisko mediju balvu “Kilograms kultūras” kategorijā “Mūzika” un nominēts Lielajai mūzikas balvai 2019 un. “Spēlēju, dancoju” uzvedumu augstu novērtējuši gan mūzikas kritiķi, gan skatītāji.  Iestudējums iekļauts Latvijas valsts simtgades programmā.

Festivāls noslēgsies 14. jūnijā ar Džuzepes Verdi “Rekviēmu”, ko interpretēs tenors Rodrigo Porras Garulo, basbaritons Egils Siliņš, Latvijas Nacionālās operas koris un orķestris, kā arī Valsts Akadēmiskais koris "Latvija". “Rekviēmu” diriģēs Mārtiņš Ozoliņš.

Biļetes uz Rīgas Operas festivālu var iegādāties LNOB, kā arī “Biļešu Paradīzes” kasēs un internetā.
Ritināt uz augšu