25. maijā klasiskās un laikmetīgās horeogrāfijas vakars "Iespējams..."

25. maijā Latvijas Nacionālās operas Jaunajā zālē jau astoto reizi notiks klasiskā un laikmetīgā baleta vakars “Iespējams…”, kur savus darbus rādīs jaunie horeogrāfi un dejotāji.

Skatītājiem būs iespējams iepazīt jaunus horeogrāfiskus darbus, ko veidojuši Elza Leimane, Anastasija Blažnova, Antons Freimans, Jevgeņija Trautmane, Raimonds Martinovs, Aleksandra Astreina un Milana Komarova. Fragmentus no klasiskajiem baletiem “Apburtā princese”, “Žizele”, “Korsārs”, “Karmena” un citiem dejos vairāki Latvijas Nacionālā baleta mākslinieki. “Iespējams…” piedalīsies gandrīz visi Latvijas Nacionālā baleta solisti un mākslinieki.

“Iespējams…” turpina 2011. gadā veiksmīgi aizsākto meistardarbnīcu projektu.

“Man ir prieks, ka “Iespējams…” astoņu gadu laikā kļuvis par noturīgu tradīciju un radošu impulsu jaunajiem horeogrāfiem. Šis radošais vakars sekmējis jauno horeogrāfu ienākšanu Latvijas Nacionālā baleta repertuārā. Nākamajā pavasarī uz lielās skatuves pirmizrādi piedzīvos Elzas Leimanes iestudētais viencēliens “Nestāsti man pasakas” pēc Imanta Ziedoņa pasaku motīviem un “Hamlets” Antona Freimana horeogrāfijā. Šie jaundarbi papildinās jau iepriekšējās sezonās tapušās un publikas augstu novērtētās izrādes “Neiepazītās teritorijas” un “Bolero…” pirmo daļu “Izstādes gleznas”,” saka Latvijas Nacionālā baleta mākslinieciskais vadītājs Aivars Leimanis.

Latvijas Nacionālā baleta patrons ir “Skonto Group”.

Biļetes var iegādāties Latvijas Nacionālās operas un “Biļešu Paradīzes” kasēs, kā arī internetā.

Foto: Ginta Garūta
Ritināt uz augšu