22. jūnijā Starptautiskā Baltijas baleta konkursa Galā koncerts

No 18. līdz  22. jūnijam jau ceturto reizi Rīgā norisināsies Starptautiskais Baltijas balets konkurss, kurā piedalīsies astoņdesmit profesionālo klasiskā baleta skolu audzēkņi un klasiskā baleta dejotāji trijās vecuma grupās no 12 līdz 26 gadu vecumam no Dienvidāfrikas, Moldovas, Maķedonijas, Dienvidkorejas, ASV, Ukrainas, Krievijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Islandes, Armēnijas, Polijas, Vācijas, Latvijas u.c.  19. un 20. jūnijā Dailes teātrī notiks konkursa kārtas, savukārt 22. jūnijā Latvijas Nacionālajā operā notiks IV Starptautiskā Baltijas baleta konkursa uzvarētāju apbalvošanas ceremonija un Galā koncerts.

Konkursa Galā koncertā 22. jūnijā piedalīsies 13.Maskavas starptautiskā baleta konkursa pirmās vietas ieguvējs Adamžans Bahtijars, trešās vietas ieguvējs Kārlis Cīrulis, IBBC 2016 otrās vietas ieguvēja Jūlija Brauere, Permas starptautiskā konkursa pirmās vietas ieguvējs Ņikita Ksenofontovs un citi, kā arī konkursa uzvarētāji.

Konkursa lozungs “Sasniedz zvaigznes ārpus rāmjiem” aicina dalībniekus atvērt sevī jaunas izteiksmes iespējas un sasniegt jaunas izcilības virsotnes.

Konkursa direktore Regīna Kaupuža stāsta: “Starptautiska baleta konkursa rīkošana ir liels izaicinājums. Esmu priecīga, ka konkurss ar katru reizi kļūst arvien populārāks un tajā piedalās dejotāji ne tikai no Baltijas un citām tuvākajām valstīm, bet ir pārstāvētas arī daudzas pasaules valstis. Aicinu visus baleta cienītājus apmeklēt konkursa kārtas Dailes teātrī, lai izjustu to azartu un dejas prieku, ar kādu katrs dalībnieks rāda labāko, ko spēj. Un, protams, Galā koncerts Latvijas Nacionālajā operā būs īsti svētki katram dejas mākslas interesentam.” Baltijas Starptautiskais baleta konkurss gūst arvien plašāku atpazīstamību pasaulē, par to liecina ne tikai augošais dalībnieku skaits, bet arī fakts, ka tas kļuvis par Starptautisko baleta konkursu federācijas biedru.

Biļetes uz Galā koncertu var iegādāties "Biļešu Paradīzes" un LNO kasēs, kā arī internetā

 
Ritināt uz augšu