Operas platforma

Starptautiskajā Operas dienā – 8. maijā –  darbību sāka digitālā platforma www.theoperaplatform.eu. Opera Europa, kanāla ARTE un piecpadsmit Eiropas opernamu un festivālu sadarbībā tapusī interneta vietne dod iespēju ikvienam interesentam noskatīties izrāžu tiešraides un ierakstus, fragmentus, intervijas. 

 

 „Operas platforma” ir pieejama trīs valodās – angļu, franču un vācu. Tajā ir plašs saturs – izrāžu un izrāžu fragmentu ieraksti, anotācijas, intervijas ar māksliniekiem un dokumentāli aizkulišu sižeti. Eiropas opernami ikvienu aicina atklāt to arhīvus un iepazīt pašreizējos iestudējumus. Platformas mērķis ir piesaistīt gan operas žanra cienītājus, gan tos, kuri ar šo mākslu saskarsies pirmoreiz.

Katru mēnesi platformā tiek ievietots vismaz viens pilns operas videoieraksts, kas titrēts sešās valodās – angļu, franču, vācu, itāliešu, poļu un spāņu. Katrs ieraksts brīvi skatāms visā pasaulē sešus mēnešus no ievietošanas dienas.

Mājas lapu, kas tapusi sadarbojoties Eiropas operas kompāniju un festivālu asociācijai Opera Europa, kultūras kanālam ARTE un piecpadsmit opernamiem un festivāliem, atbalsta Eiropas Komisijas programma „Radošā Eiropa”. „Operas platformā” tiekas Vīnes Valsts opera (Austrija), La Monnaie (Beļģija), Somijas Nacionālā opera, Eksanprovansas festivāls, Lionas Nacionālā opera (Francija), Berlīnes Komiskā opera, Štutgartes opera (Vācija), Turīnas Teatro Regio (Itālija), Latvijas Nacionālā opera, Holandes Nacionālā opera Amsterdamā (Nīderlande), Norvēģijas opera un balets (Norvēģija),  Polijas Lielais teātris / Nacionālā opera, Madrides Teatro Real (Spānija), Karaliskā Koventgārdena opera, Velsas Nacionālā opera (Lielbritānija). Šī daudznacionālā sadarbība paver jaunas perspektīvas operas pieejamībai Eiropā un ārpus tās.

Latvijas Nacionālās operas dalību „Operas platformā” atbalsta arī Latvijas Republikas Kultūras ministrija.

 

Ritināt uz augšu