Izvēlne
EN

Čārlzs Kjūsiks Smits & Fils R. Danielss

Kostīmi, scenogrāfija

ČĀRLZS KJŪSIKS SMITS un FILS R. DANIELSS radīja vizuālo noformējumu baleta Drakula iestudējumam Rietumaustrālijas baletā 2018. gadā. Tas saņēmis vairākus Austrālijas apbalvojumus, to vidū arī West Australian Arts balvu par labākajiem kostīmiem.

Čārlzs un Fils strādā tandēmā, veidojot scenogrāfiju un kostīmus starptautiskiem baleta, operas, muzikālajiem un dramatiskajiem iestudējumiem. Viņi radījuši vizuālo noformējumu baletiem Alise brīnumzemē (pasaules pirmizrāde) un Riekstkodis Tulūzas Ballet du Capitole, Žizele un Raimonda Vanemuine teātrī Igaunijā, Pinokio un Zelta atslēdziņa Vācijā, Spartaks Honkongas baletā, Žizele Grieķijas Nacionālajā baletā un Anglijas Nacionālajā baletā, Riekstkodis Rietumaustrālijas baletā, Trīs musketieri, Romeo un Džuljeta un Riekstkodis Igaunijas Nacionālajā baletā.

Viņu operu iestudējumu vidū ir Aīda, Nabuko, Rožu kavalieris, Dons Karloss, Zemnieks gods un Pajaci, Otello un Rigoleto, Čardaša karaliene, Lapsiņas Spicauses piedzīvojumi, Sveika, Dollij! Insbrukā, Trubadūrs Honkongā un Zemnieka gods un Pajaci Igaunijā. Strādājuši arī pie neskaitāmiem mūzikliem, īpaši minamas ir Eiropas pirmizrādes Stīvena Sondheima Follies un Klusā okeāna atklājumi.

2016. gadā Viktorijas un Alberta muzejs Londonā trīsdesmit viņu teātra izrāžu dizainus iekļāva Nacionālajā kolekcijā. Muzejs 2021. gadā ieguva arī divus Fila veidotos ugunsdrošo priekškaru dizainus diviem Frenka Metčama teātriem Lielbritānijā. Čārlza Tulūzas baleta iestudējumiem Alise brīnumzemē un Riekstkodis veidotie kostīmi iekļauti Francijas Nacionālā skatuves tērpu centra izstādē Pasakas (Contes de Fees), kā arī izmantoti tās afišai un grāmatas vākam.

Fils Danielss scenogrāfa prasmes ieguvis Bristoles Old Vic teātrī. Veidojis scenogrāfiju iestudējiem Londonas Nacionālajā teātrī un vairumā repertuāra teātru Lielbritānijā, kā arī raidsabiedrībā BBC. Danielsa scenogrāfija baletam Drakula saņēmusi nomināciju West Australian Arts balvai. 

Čārlzs Kjūsiks Smits studējis Glāzgovas Mākslas augstskolā un The Slade augstskolā Londonā. Saņēmis Teātra Menedžmenta asociācijas labākā dizainera balvu, Mančestras Even News balvu par labāko skatuves dizainu, kā arī West Australian Arts balvu par labākajiem kostīmiem baletam Drakula.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu