Izvēlne
EN

Madara Botmane

Madara Botmane ir viena no spilgtākajām skatuves māksliniecēm un tērpu dizainerēm Latvijā. Kopš spožās debijas ar kolekciju Nesejas Esejas (2016) modes skatē Latvijas Mākslas akadēmijā, viņa veidojusi kostīmus izrādēm vairākos Latvijas profesionālajos teātros, tostarp Latvijas Nacionālajā teātrī, Dailes teātrī, Liepājas teātrī, Valmieras drāmas teātrī, kā arī Ģertrūdes ielas teātrī. Par darbu Latvijas Nacionālā teātra izrādē Mazais ganiņš (2017) saņēmusi Spēlmaņu nakts balvas nomināciju Gada kostīmu mākslinieks.

Pateicoties aktiermeistarības pieredzei, ko Madara Botmane kopš 2011. gada gūst Latvijas Nacionālajā teātrī kā štata aktrise, un izpratnei par teātri, viņas veidotie kostīmi vienmēr veiksmīgi iekļaujas izrādes dramaturģijā un izceļ skatuves tēlu raksturus.

Madara Botmane ir tērpu autore Elzas Leimanes baletam (Ne)stāsti man pasakas (2019), kā arī E. Leimanes un komponista Reiņa Sējāna viencēliena izrādei Vārna (2016), kas bija skatāma Latvijas Nacionālajā operā. Veidojusi tērpus arī Lindas Leen dziesmas Who is in Charge videoklipam (2017) un T-kreklus ar latviešu literātu citātiem Latvijas pārstāvniecībai Londonas grāmatu tirgū (2018). Latvijas Nacionālā teātra aktieru fotogalerijas tēlu koncepcijas autore.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu