Izvēlne
EN

Valerio Tiberi

Gaismu mākslinieka asistents

Gaismu mākslinieks VALERIO TIBERI ir dzimis Spoleto – Divu pasauļu festivāla (Festival dei Due Mondi) norises vietā, kur sākusies viņa profesionālā karjera. No 2013. līdz 2018. gadam bijis gaismu mākslinieka asistents Milānas Teatro all Scala. Guvis pieredzi ar operas, teātra, baleta un muzikāliem iestudējumiem visā pasaulē.

Kopš 2014. gada viņš ir Roberto Bolles rīkoto Galā koncertu tehniskais uzraugs un gaismu mākslinieks, kā arī piedalījies tādu iestudējumu veidošanā, kā Viļņi, Džordža Balančina Valsis, Immemoria Milānas Teatro alla Scala, Bēthovena nemirstīgā mīla Astanā, Alise Brīnumzemē Tallinā, Serata Sacra, Gulbju ezers Florences Maggio Musicale, Manonas stāsts Milānas Teatro alla Scala.

Viņš regulāri sadarbojas ar modes māksliniekiem Valentino, Ermenegildo Zegna, Krizia, Dolce&Gabbana, Il Gufo, Pal Zileri, Spyder, Neil Barret, piedaloties modes skašu veidošanā.

Valerio Tiberi ir piedalījies tādu starptautisku muzikālo projektu veidošanā, kā, piemēram, Netīrās dejas (Londonas Vestendā un turnejā pa Lielbritāniju), Čārlijs un šokolādes fabrika, Nepiedienīgie apavi (Madridē), Adamsu ģimene (Sanpaulu, Brazīlijā), Mērija Popinsa (Milānā), Netīrās dejas (Vestendā un turnejā), Vestsaidas stāsts (Dženovas operā un Florences Maggio Musicale). Iestudējumi Milānā un turnejās Itālijā: Miesassargs, Dievišķā komēdija, Jauniņie, Amerikāņu idiots, Īre, Gandrīz normāls, Netīrās dejas, Spoks, Frankenšteins juniors, Prisilla, Čigāns, Pelnrušķīte, Laimīgās dienas, Kaķi, Producenti, Breolīns, Kabarē, Bruņurupuča diena, Es joprojām dziedu mūsu dziesmu, Solījumi, solījumi, Kora līnija, Vidusskolas mūzikls. Vēl arī Pinokio (Seulā un Ņujorkā), Misija (Seulā) un Flashdance, Rugantīno un Operas spoks (turnejā Itālijā un Brodvejā).

Veidojis gaismu dizainu operām Seviljas bārddzinis (režisors Filipo Crivelli Neapoles Teatro San Carlo), Divi Foskari (rež. Griša Asagarovs), Pulka meita (rež. Alessio Piceks, Teatro Lirico Kaljāri) un operu Mīlas dzēriens, Pelnrušķīte, Burvju flauta un Seviljas bārddzinis (rež. Griša Asagarovs, Teatro alla Scala) versijām bērniem. Tāpat arī Ariadne Naksā un Fidelio (Maggio Musicale Florencē) Matiasa Hartmana režijā.

Regulāri sadarbojies ar režisoru Nikolu Barlofu, kopīgi radot operas Hamlets Senetjēnas operā, Orfejs un Eiridīke, Dons Karloss Sanktgallenē, Meitene no Rietumiem Korejas Nacionālajā operā, Andrē Šenjē Tulonā un Lucia di Lammermoor Tenerifes pilsētā Ovjedo.

Jaunākie iestudējumi, kuriem Valerio Tiberi veidojis gaismu noformējumu, ir Nabuko Palermo Teatro Massimo, Idomenejs Kopenhāgenā, Pārpratums Maseratas operas festivālā, Ceļojums uz Reimsu Reimsā, Tulūzā, Aviņjonā un Marseļā, Farnače (rež. Luka Gandīni) Florences Maggio Musicale un Norma (rež. Andrea Činji) Sasāri Teatro Verdi.

2023. gadā viņš radījis gaismu dizainu operai Karmena Matiasa Harmana režijā un baleta vakaram Šķērsot līniju ar trim dažādu horeogrāfu viencēlieniem Horvātijas Nacionālajā teātrī.

Kopš 2006. gada viņš pasniedz gaismu dizainu Teatro alla Scala akadēmijā.

Saņēmis Itālijas teātra balvu kategorijā Labākais gaismas dizains par izrādi Frankenšteins juniors 2015. gadā un Kabarē 2016. gadā.

 

Foto: Mattia Luchinovic

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu