Izvēlne
EN

Damirs Ismagilovs

Gaismu mākslinieks DAMIRS ISMAGILOVS, skolas-studijas MHAT 1987. gada absolvents, ir viens no vadošajiem savas jomas profesionāļiem Krievijā. Kopš 2002. gada ir Maskavas Lielā teātra galvenais gaismu mākslinieks. Šajā amatā strādā arī Helikona operā un Sergeja Ženovača Teātra mākslas studijā. Vairāk nekā trīs desmitgades – līdz 2015. gadam – savu profesionālo meistarību spodrinājis A. Čehova vārdā nosauktajā Maskavas Dailes teātrī.

Damirs Ismagilovs ir gaismas partitūru autors vairāk nekā 450 iestudējumiem. To vidū baleti Gulbju ezers, Korsārs, Bezmiegs, Krievu Hamlets, Lea, Kopēlija, Palāta nr.6., Silfīda u.c., kā arī operas Aīda, Jolanta, Mīla uz trim apelsīniem, Nabuko, Sniegbaltīte, Makbets, Karš un miers, Boriss Godunovs, Karmena, Pīķa dāma u.c..

Gaismu mākslinieks četrkārt ir ieguvis Krievijas teātra balvu Zelta maska, saņēmis teātra metra K. Staņislavska vārdā nosaukto starptautisko teātra balvu un citus nozīmīgus apbalvojumus mākslā. D. Ismagilovs ir grāmatas Teātra apgaismojums autors (pārizdota 2014. gadā). 

 

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu