Izvēlne
EN

AJ Vaisbārds ir gaismas un telpas dizainers, kas veido darbus teātra, operas un dejas uzvedumiem, video, izstādēm, pastāvīgām instalācijām, īpašiem pasākumiem un modes skatēm visā pasaulē. Viņš sadarbojies ar tādiem māksliniekiem kā Roberts Vilsons, Pīters Šteins, Luka Ronkoni, Marina Abramoviča, Bernards Sobels, Pīters Grīnevejs, Viljams Kentridžs, Deivids Kronenbergs, Andrijs Žoldaks, Širina Nešata, Gae Aulenti, Fabio Novembre, Tims Jips, Ričards Glukmans, Mateo Tuns, Viljams Aivijs Longs, Džordžo Armani, Hugo Boss, Ermenedžildo Zenja, Entonijs, grupa CocoRosie un Martas Greiemas Dejas kompānija. 

Gandrīz 30 gadu darbības laikā viņa darbi bijuši redzami lielākajos opernamos, festivālos, teātros un muzejos vairāk nekā 50 pasaules valstīs.
Jaunākie darbi radīti Roberta Vilsona un Mihaila Barišņikova monoizrādei Vēstule cilvēkam, izstāžu telpai Armani/Silos, iestudējumiem Karalis Kandauls Flāmu operā Antverpenē un Karmena Monpeljē operā, kā arī M. Barišņikova baletam Dons Kihots Romas Operas teātrī.

AJ Vaisbārds ieguvis teātra balvu Zelta maska (2014) par gaismas dizainu operas Jevgeņijs Oņegins iestudējumam Mihaila teātrī Sanktpēterburgā. Operas Fausts iestudējums (rež. Aiks Karapetjans) Rīgā, kura tapšanā viņš piedalījies, novērtēts ar Lielo mūzikas balvu 2016 kategorijā Gada uzvedums. Mākslinieks saņēmis arī pirmo IFSArts balvu par sasniegumiem gaismas dizainā.

AJ Vaisbārds ir pasniedzējs vairākās universitātēs visā pasaulē. Četru gadu laikā Votermilas Vasaras programmas direktora amatā izglītojis virkni jauno mākslinieku un vadījis simtiem projektu.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu