Izvēlne
EN

Vikija Bromberga Psihojosa

Inscenētāja

VIKIJA BROMBERGA PSIHOJOSA astoņu gadu vecumā tika uzņemta Džordža Balančina dibinātajā Amerikas Baleta skolā, kur prasmes apguvusi Meistara starptautiskās pedagogu komandas – Fīlijas Doubrovskas, Aleksandra Daņilova, Mjūrielas Stjuartes, Helēnas Dudinas, Antoņinas Tumkovskas, Andrē Jevgļevska un Stenlija Viljamsa – vadībā. Balančina piedāvājumu pievienoties Ņujorkas Pilsētas baletam Vikija Psihojosa saņēma 17 gadu vecumā.

Trīspadsmit profesionālās karjeras gados Psihojosa dejojusi vairāk nekā 70 Balančina, Robinsa un citu horeogrāfu darbos. Viņa ir piedalījusies arī televīzijas un kinofilmās: Būris, Četri temperamenti, Sapnis vasaras naktī, Stravinska vijoļkoncerts, Serenāde, Jautrā atraitne, Čakona u.c.

Pēc aktīvās dejotājas karjeras beigām Psihojosa darbojas kā pedagoģe dažādās augstskolās un profesionālās baleta kompānijās visā pasaulē. Viņa specializējas Balančina repertuāram nepieciešamajā smalkajā tehnikā un muzikalitātē. Strādājusi kā pedagoģe, inscenētāja un horeogrāfe Florencē, Budapeštā, Parīzē, Igaunijā, Trinidadā, Rietumindijas salās, sadarbojusies ar Orlando baletu, Kolorādo baletu, Rietumu baletu, Sinsinati universitāti, Rietumu Mičiganas universitāti, Atlantas baletu, Braiama Janga universitāti, Bolderas baletu un Flinta skatuves mākslas skolu.

Vikija Psihojosa dzimtajā Kolorādo štatā ir aizsākusi programmu Dance for Parkinsons, kas piedāvā dejas nodarbības cilvēkiem, kas sirgst ar Parkinsona slimību.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu