Izvēlne
EN

Tijuana Križmana Hudernika

Inscenētāja

Slovēņu baleta soliste Tijuana Križmana Hudernika 2002. gadā absolvējusi Mariboras Mūzikas un baleta konservatoriju. Prasmes pilnveidojusi Milānas Teatro alla Scala akadēmijā. 2004. gadā kļuvusi par Mariboras baleta dejotāju, bet 2008. gadā – par solisti.

Viņas plašo repertuāru veido romantisko baletu vadošās lomas: princese Aurora Apburtajā princesē, Saldumu feja un Klāra Riekstkodī, pas de trois Gulbju ezerā, Gamzati Bajadērā, Efija Silfīdā, titulloma baletā Žizele, Gulnāra Korsārā u.c. Dejojusi arī laikmetīgajos baletos: Džuljetu baletā Radio un Džuljeta, Mariju Vocekā, Marinu baletā Grieķis Zorba, Olgu Jevgeņijā Oņeginā, Ingrīdu un Solveigu Pērā Gintā u.c. Piedalījusies arī konceptuālās dejas projektos. Īpaši izceļamas ir viņas lomas baletos Nāve Venēcijā, Karmena, Pakita, Dons Kihots, Bīstamie sakari (Sesila Volānža) u.c. Dejotāja ir piedalījusies arī operu iestudējumos. Regulāri piedalās viesizrādēs Luksemburgā, Itālijā, Austrijā, Horvātijā, Serbijā, Bosnijā, Singapūrā, ASV, Kanādā, Kolumbijā, Dienvidkorejā, Krievijā, Brazīlijā, Japānā, Portugālē un Somijā.

Pirmo uzvaru – konkursā Klagenfurtē – guvusi 1998. gadā. Kopš tā laika saņēmusi daudzus apbalvojumus, kļūstot par laureāti konkursos Freiburgā, Florencē, Ļubļanā, Vīnē, Romā, Mariborā un citur. 2007. gadā saņēmusi Slovēnijas Baleta mākslinieku biedrības balvu par īpašiem sasniegumiem baleta mākslā. 2010. gadā māksliniece saņēma arī īpašu atzinību par izciliem kultūras sasniegumiem, kas ir veicinājuši Piranas pašvaldības kultūras attīstību.

 

Foto: Tiberiu Marta

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu