Menu
LV

Laura Kancāne

Soprano

LAURA KANCĀNE 2017. gadā ieguvusi bakalaura grādu akadēmiskajā dziedāšanā Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā asociētās profesores Andžellas Gobas klasē un 2020. gadā – maģistra grādu operdziedāšanā, turpinot mācības pie A. Gobas un papildinoties pie Airas Rūrānes. 2013. gadā kļuvusi par starptautiskā izpildītāju konkursa Zilais putns (Ukraina) laureāti, bet 2016.gadā – arī par konkursa Ineses Galantes talanti laureāti, pēc kura uzaicināta uzstāties festivālā Summertime.

Pirmās lomas operizrādēs saistītas ar Jāzepa Vītola Latvijas mūzikas akadēmijas operstudiju Figaro, kur Laura atveidojusi Smilšu vīriņu E.Humperdinka operā Ansītis un Grietiņa, Natašu R. Ščedrina operā Ne tikai mīlestība, Princesi Zeltīti J. Mediņa operā Sprīdītis, Mazo Suzannu P. Hindemita operā Pasaules harmonija, Diānu Ž. Ofenbaha operetē Orfejs pazemē, Jaunāko Princesi Ā. Skultes operā Eža kažociņš, Džildu Dž. Verdi operā Rigoleto, kā arī citas lomas. Aktīvi sadarbojusies ar Latvijas operetes fondu, uzstājoties koncertprogrammās Nāc, paklausies, draudziņ, kā Vīnē dzied, Jaungada koncerti in Blue, kā arī Operetes festivāla galā koncertos, tāpat piedaloties operetes fonda bērnu izrāžu iestudējumos – Valda Lūriņa režisētajā bērnu muzikālajā izrādē Paukojam un Šmaukojam ar Šmauka lomu un Karlsons ar Betas lomu.

2017. gadā debitējusi Latvijas Nacionālajā operā kā Madaļa Zigmāra Liepiņa operā Turaidas roze, 2019. gadā dziedājusi Elzas lomu mūziklā Mūzikas skaņas. Veiksmīga sadarbība norit arī ar VSIA Latvijas koncerti: atveidota Princeses loma koncertprogrammā Princese ar pērtiķi, Zelta putns programmā Smilšu pasaka ar Zelta putnu, Grietiņa programmā Ansīša un Grietiņa jaunie piedzīvojumi, kā arī titulloma programmā Saltātlapiņa. 2021. gadā sadarbībā ar VSIA Latvijas koncerti realizēts projekts Dvēseles dārgumi – koncertuzveduma ieraksts ar Jāņa Mediņa solodziesmām un Austras Skujiņas dzeju. Jau vairākus gadus Laura iesaistās projektos ar pūtēju orķestri Rīga Jāņa Puriņa vadībā, izpildot solopartijas K. Sensānsa cikliskajā darbā Ziemassvētku oratorija, kā arī Š. Guno Svētās Cecīlijas mesā. Pieminot G. Ordelovski, dziedājusi viņa aranžētās tautasdziesmas solistiem ar pūtēju kapelu J. Puriņa vadībā. 2021. gadā nodziedāta Franča Šūberta Mesa, kad pie diriģenta pults stājās Artūrs Gailis.

Māksliniece aktīvi darbojas arī kamermūzikas jomā. Sadarbojoties ar Hertu Hansenu, Daci Kļavu, Leldi Tīreli, Rūdolfu Vanku, Venti Zilbertu, Ingunu Pūriņu u.c., piedalījusies dažādās kamermūzikas programmās. Aktīvi sadarbojas arī ar profesori Vitu Kalnciemu, kopīgi muzicējot dievnamos visā Latvijā.

 

Season productions

Other productions

Artists

All artists

Up