Menu
LV

Carlos Gallardo

Set Designer

Kostīmu mākslinieks, scenogrāfs un interjera dizainers KARLOSS GAJARDO dzimis Buenosairesā un studējis dizainu un vizuālās komunikācijas Buenosairesas Mākslas institūtā. Viņš bijis BuenosairesasSan Martin teātra galvenais mākslinieks, divu izcilāko Argentīnas izdevniecību Abril un Hispamerica mākslinieks, kā arī arhitektūras žurnālaSumma Publishers mākslinieks.

1984.gadā pēc uzvaras Dizaina Biennālē, kur Karloss Gajardo piedalījās ar saviem San Martin teātrim radītajiem plakātiem, viņš sāka sadarbību ar horeogrāfu Maurisio Vainrotu, veidojot scenogrāfiju un kostīmus vairāk nekā 40 baletiem 45 dejas kompānijām visā pasaulē, tostarp Karaliskajam Flandrijas baletam, Anglijas Nacionālajam baletam, Neapoles Balletto del Teatro di San Carlo, Karaliskajam Valonijas baletam, Karaliskajam Vinipegas baletam, Čikāgas Hubbard Street Dance, Džuljarda deju ansamblim, Ķelnes Baleta teātrim, Sinsinati baletam, Floridas baletam, Izraēlas Bat Dor dejas kompānijai, Nicas Operas baletam, Bordo Operas baletam, Tulūzas Kapitolija baletam, Meksikas Nacionālajai kompānijai, Čīles Nacionālajam baletam un Santjago baletam.

 

2007.gadā Maskavā Karloss Gajardo apbalvots ar prestižo balvu Benois de la Danse par scenogrāfiju un kostīmiem Maurisio Vainrota baletam "Vētra", kas pirmizrādi piedzīvoja 2006.gadā Teatro San Martin Modernā baleta sniegumā.

 

Karloss Gajardo bija arī tēlnieks, un viņa darbi izstādīti daudzviet Eiropā un Amerikā. Karlosa Gajardo darbi atrodas Pasaules Bankas kolekcijā, Amerikas pavalstu organizācijas kolekcijā Vašingtonā, Nicas Laikmetīgās mākslas muzejā Francijā, Buenosairesas Modernās mākslas muzejā, Monreālas Modernās mākslas muzejā un privātkolekcijās. Mākslinieka darbi bijuši skatāmi personālizstādēs Parīzes, Amsterdamas, Briseles, Maiami, Vīsbādenes, Frankfurtes, Monreālas, Toronto, Otavas, Santjago un Buenosairesas mākslas galerijās, kā arī Carrillo Gil muzejā Mehiko, Buenosairesas Mākslas muzejā, Buenosairesas Modernās mākslas muzejā un Santjago Mākslas muzejā Čīlē.

 

Other productions

Artists

All artists

Up