Izvēlne
ENLV

Madara Botmane

Tērpu māksliniece Madara Botmane ir viena no spilgtākajām skatuves māksliniecēm Latvijā. Kopš spožās debijas ar kolekciju Nesejas Esejas 2016. gada Latvijas Mākslas akadēmijas modes skatē, nav iedomājama Latvijas teātru skatuves bez viņas tērpu klātbūtnes. Īsā laikā sagatavoti kostīmi izrādēm gandrīz ikkatram profesionālajam teātrim Latvijā – Latvijas Nacionālais teātris, Dailes teātris, Liepājas teātris, Valmieras drāmas teātris, Ģertrūdes ielas teātris. Darbs pie kostīmiem izrādē Mazais Ganiņš nominēts 2017. gada Spēlmaņu nakts balvai.

Botmanes tērpiem raksturīga izpratne par to funkcionalitāti izrādes dramaturģijā, kā arī spēja ar kostīmu palīdzību izcelt skatuves tēlu raksturus. Pateicoties aktiermeistarības pieredzei kā ilggadējai Nacionālā teātra aktrisei, Botmane izprot skatuves uzvedumu struktūru; viņas kostīmi vienmēr iekļaujas uzveduma kopējā vēstījumā.

Tāpat Botmane ir tērpu autore Lindas Leen videoklipam Who is in Charge, Londonas grāmatu tirgum sagatavojusi T-kreklus ar latviešu dzejnieku citātiem, kā arī veidojusi Latvijas Nacionālā teātra aktieru fotogalerijas tēlu koncepciju.

 

Постановки сезона

Артисты

Все артисты

Наверх