Izvēlne
ENLV

Кристине Гайлите

Сопрано

KRISTĪNE GAILĪTE absolvējusi Latvijas Mūzikas akadēmijas Vokālās nodaļas Lilijas Zilveres klasi (1998) un maģistrantūras Anitas Garančas klasi (2003). Vokālo meistarību papildinājusi Alessandro Paljaci meistarklasēs Kristiansannā, Norvēģijā un Oliveras Miljakovičas meistarklasēs Vīnē, Austrijā.

Kopš 1998. gada ir Latvijas Nacionālās operas (LNO) soliste, kopš 2003. gada – arī Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas vokālās nodaļas pedagoģe, kopš 2013. gada – docente .

Kopā ar LNO trupu viesojusies Taivānā, Somijā, Meksikā, kā viessoliste dziedājusi Savonlinnas operfestivālā, Krievijas Akadēmiskajā Lielajā teātrī Maskavā un Igaunijas Nacionālajā operā. Muzicējusi ar Latvijas Nacionālo simfonisko orķestri, Liepājas simfonisko orķestri un orķestri Sinfonietta Rīga. Uzstājusies kopā ar Igaunijas Nacionālo simfonisko orķestri diriģentu Nikolaja Aleksejeva un Olari Eltsa vadībā, kā arī ar Lietuvas Valsts simfonisko orķestri un diriģentu Gintaru Rinkeviču.

Kā koncertdziedātāja piedalījusies dažādu vokāli simfonisko darbu atskaņojumos, kuru vidū J.S.Baha Jāņa pasija un Mesa h-moll, J.Haidna Pasaules radīšana, V.A.Mocarta Mesa c-moll, Rekviēms un Kronēšanas mesa, J.Brāmsa Vācu rekviēms, L.Bernstaina Mesa, Ē. Ešenvalda Passion and Resurrection u.c. Iestudējusi vairākas kamermūzikas programmas. Repertuārā virkne operlomu. 2004. gadā izdots Kristīnes Gailītes soloalbums.

Kristīne Gailīte ir Jāzepa Vītola I Starptautiskā vokālistu konkursa laureāte, konkursa Competizione dell`Opera (Drēzdene) pusfināliste,Aldara Gada balvas laureāte, korporācijas Tālavija profesora Paula Saksa Atzinības balvas ieguvēja. Saņēmusi Latvijas Lielo mūzikas balvu un Spēlmaņu nakts gada balvu. Tita Kūzika II starptautiskā kamermūzikas konkursa laureāte.

Mākslinieka mājaslapa:
http://www.kristinegailite.com

 

Постановки сезона

Другие постановки

Артисты

Все артисты

Наверх