Izvēlne
ENLV

Dināra Alijeva

Сопрано

Soprāns DINĀRA ALIJEVA dzimusi Baku. Viņa apguvusi klavierspēli, bet no 1998.līdz 2004.gadam studējusi vokālo mākslu Baku Mūzikas akadēmijā. Dziedātājas karjeru viņa sākusi Baku Operas un Baleta teātrī, kura soliste bijusi no 2002.līdz 2005.gadam, dziedot vadošās lomas Dž.Verdi operās (Leonora "Trubadūrā", Violeta "Traviatā"), kā arī Mimī lomu (Dž.Pučīni "Bohēmā") un Nedas lomu (R.Leonkavallo operā "Pajaci").

Dināras Alijevas repertuārā ir tādas lomas kā Violeta (Dž.Verdi "Traviata"), Mikaēla (Ž.Bizē "Karmena"),  Mimī un Mizete (Dž.Pučīni "Bohēma"), Liu ("Turandota"), Magda ("Bezdelīga"), Laureta ("Džanni Skiki"), Neda (R.Leonkavallo "Pajaci"), Nāra (A.Dvoržāka "Nāra"), Margareta (Š.Guno "Fausts"), Tatjana (P.Čaikovska "Jevgeņijs Oņegins"), baroka mūzika, G.F.Hendeļa un V.A.Mocarta skaņdarbi, Rietumeiropas un krievu komponistu dziesmas, senas krievu romances.

Kopš 2009.gada Dināra Alijeva ir Krievijas Valsts Akadēmiskā Lielā teātra soliste, debitējot ar Liu lomu Dž.Pučīni operā "Turandota".

Dziedātāja saņēmusi atzinību vairākos starptautiskos konkursos, t.sk. Marijas Kallasas (Atēnas, 2007), Jeļenas Obrazcovas (Sanktpēterburga, 2007), Frančesko Vinjas (Barselona, 2010) konkursos un Plasido DomingoOperalia (Filarmonica Della Scala, 2010). Viņa ir Irinas Arhipovas fonda goda medaļas ieguvēja.

Dināra Alijeva piedalījusies Monseratas Kavaljē un Jeļenas Obrazcovas meistarklasēs.

Dziedātāja aktīvi koncertē prestižākajās Krievijas koncertzālēs un dzimtajā Azerbaidžānā. Viņa pastāvīgi sadarbojas ar vadošajiem Krievijas diriģentiem un orķestriem - Vladimiru Fedosejevu un P.Čaikovska Lielo simfonisko orķestri, Vladimiru Spivakovu un orķestri "Maskavas virtuozi", Vladimiru Gorenšteinu un Krievijas Valsts Akadēmisko simfonisko orķestri, Juriju Temirkanovu un Sanktpēterburgas Filharmonisko orķestri, Nikolaju Korņevu un Sanktpēterburgas Valsts Simfonisko orķestri. Ārpus Krievijas Dināru Alijevu vieno radoša sadarbība ar itāliešu diriģentiem Fabio Mastrandželo, Džulianu Korelu, Džuzepi Sabatīni u.c. Māksliniece uzstājusies arī Eiropas un ASV prestižākajās koncertzālēs.

 

Другие постановки

Артисты

Все артисты

Наверх