Izvēlne
ENLV

Петер Халас

Pēters Halāss ir viens no daudzpusīgākajiem ungāru diriģentiem, darbojas gan opermūzikā, gan simfoniskajā mūzikā. Studējis diriģēšanu Vīnes Mūzikas un tēlotājmākslas universitātē. Pēc studiju beigšanas diriģents apmācījis jaunos vokālistus Starptautiskajā operas studijā Cīrihē. Strādājis kā diriģents Maincas Valsts teātrī, kur vadījis 15 dažādus iestudējumus.

Pētera Halāsa iestudētās operas guvušas lielu atzinību ungāru un starptautisko kritiķu vidū, īpaši slavējot diriģenta aizrautīgo, precīzo un analītisko darbu. Viņa repertuāra pamatā ir Pirmās Vīnes skolas un Vācu romantiķu darbi, īpašu uzsvaru liekot uz Mocarta, Vāgnera un R. Štrausa mūziku. Bieži diriģē itāļu repertuāru, kā arī mūsdienu un baroka mūzikas skaņdarbus.

2013.-2016. g. bijis Ungārijas Valsts operas muzikālais vadītājs. Kopš 2010. gada regulāri vadījis repertuāra izrādes, tostarp tādus operu iestudējumus kā Verdi Falstafs, Rigoleto, Nabuko un Traviata, Pučīni Turandota, Madama Butterfly un La bohème, Mocarta Dons Žuans, Cosi fan tutte un Figaro kāzas, J. Štrausa Sikspārnis,R. Štrausa Sieviete bez ēnas, Vāgnera operu cikls Nībelunga gredzens u.c. Diriģējis neskaitāmus koncertus, tostarp Verdi Rekviēmu un Bēthovena 9. simfoniju. 2016. gadā diriģējis Plasido Domingo galā koncertu Ungārijas Valsts operā.

No 2011.-2013. gadam Pēters Halāss bijis muzikālā vadītāja vietnieks Āhenes teātrī un Āhenes simfoniskajā orķestrī, savukārt 2015. gadā pievienojies Hamburgas Valsts operai, kur debitējis ar Pučīni operu Manona Lesko. Strādājis kā viesdiriģents daudzos Vācijas opernamos, tostarp Bādenes Valsts teātrī Karlsrūē, Kāseles Valsts teātrī, Zāras Valsts teātrī, Braunšveigas Valsts teātrī u.c.

Sadarbojies ar  Ungārijas Nacionālo filharmonijas orķestri, Nirnbergas valsts orķestri, Ziemeļrietumvācijas filharmonisko orķestri, Budapeštas filharmonisko orķestri, MAV simfonisko orķestri (Budapešta), Maincas Valsts orķestri, Āhenes simfonisko orķestri un Vīnes Radio Simfonisko orķestri. 2018./2019. g. sezonā ar Ungārijas Valsts operu devies turnejā ar Pučīni operas Toska koncertiestudējumu. Deutche Oper Berlin diriģējis Ungārijas Valsts operas viesizrādi Sieviete bez ēnas. Vadījis meistarklases jaunajiem diriģentiem. 2020.g. janvārī Bernes koncertteātrī diriģē Madama Butterfly.

 

Ближайшие постановки

26 января, 19:00 Золушка Дирижёр постановщик
28 января, 19:00 Золушка Дирижёр постановщик
2 февраля, 19:00 Золушка Дирижёр постановщик
18 февраля, 19:00 Золушка Дирижёр постановщик

 

Постановки сезона

Артисты

Все артисты

Наверх