Izvēlne
ENLV

Kerija Linna Vilsone

Kerijas Linnas Vilsones starptautiskā karjera kā viesdiriģentei ilgst vairāk nekā divdesmit gadus, vadot tādus starptautisku atzinību guvušus orķestrus kā Losandželosas filharmonijas orķestris un Bavārijas Radio simfoniskais orķestris, kā arī uzstājoties pasaules labākajos opernamos, tostarp Karaliskajā Koventgārdena operā, Bavārijas Valsts operā, Lielajā teātrī, Vīnes Valsts operā u.c. Absolvējusi Džuljarda skolu Ņujorkā, iegūstot maģistra grādu flautas spēlē un diriģēšanā. Savā daiļradē diriģente pievēršas Verdi, Pučīni un krievu komponistiem, un viņas darbs tiek slavēts kā nevainojami noslīpēts un niansēts (New York Times) un eleganti spēcīgs (Telegraph).

2019./2020. g. sezonā Vilsone diriģē šādas operas: Rigoleto Norvēģijas Nacionālajā operā, Manona Lesko un Bohēma Lielajā teātrī, Karmena Polijas Nacionālajā operā, Turandota Sofijas operā,  Bohēmas jauniestudējums Džuljarda skolā, kā arī debitēs Teatro Colon Buenosairesā, stājoties pie diriģenta pults Toskas izrādēs. Vilsone vadīs arī vairākus simfoniskās mūzikas koncertus Grankanārijā, Sofijā un ASV, kuros tiks atskaņota Ļadova, Šopēna, Rahmaņinova, Brāmsa un Bēthovena mūzika.

Kerijas Linnas Vilsones repertuārā ir tādas izrādes kā Karmena Koventgārdena Karaliskajā operā, Toska, Madama Butterfly un Traviata Vīnes Valsts operā, Traviata, Madama Butterfly un Seviljas bārddzinis Bavārijas Valsts operā, Mcenskas apriņķa lēdija Makbeta un Traviata Cīrihes operā, Dons Karloss, Jolanta un Toska Lielajā teātrī, Meitene no Rietumiem un Aīda Anglijas Nacionālajā operā, Nāra Čehijas Nacionālajā operā, Klīstošais holandietis, Jevgeņijs Oņegins, Boriss Godunovs un Karmena Polijas Nacionālajā operā, Fausts Vašingtonas Nacionālajā operā, Toska un Madama Butterfly Veronas arēnā, Madama Butterfly Tokijas Jaunajā Nacionālajā teātrī, kā arī Aīda Romas operā.

Koncertos Vilsone ir diriģējusi Sanfrancisko simfonisko orķestri, Losandželosas filharmonijas orķestri, Vīnes kamerorķestri, Bavārijas Radio simfonisko orķestri, Krievijas Nacionālo orķestri, Prāgas filharmonijas orķestri, RAI Simfonisko orķestri, Ravinia festivāla orķestri, Sietlas simfonisko orķestri, Ildefransas Nacionālo orķestri, NDR Radio filharmonijas orķestri, Toronto simfonisko orķestri, Monreālas simfonisko orķestri u.c. Vilsones simfoniskais repertuārs ir plašs, bet diriģente specializējas Šostakoviča, Čaikovska, Mālera, Brāmsa un Bēthovena daiļradē.

 

Постановки сезона

Артисты

Все артисты

Наверх