Izvēlne
ENLV

Карел Марк Шишон

Дирижер

Karels Marks Šišons ir viens no interesantākajiem jaunajiem diriģentiem, kas publiku visā pasaulē apbur ar savu temperamentu, aizrautību un muzikalitāti; The New York Times viņu nosaucis par ģeniālu diriģentu. Par nopelniem mūzikā Viņas Majestāte Anglijas karaliene Elizabete II 2012. gada jūnijā piešķīra Šišonam Britu impērijas ordeņa virsnieka pakāpi (OBE).

Karels Marks Šišons dzimis 1971. gadā Londonā, kur viņa vecāki bija ieradušies no Gibraltāra. Šišons studējis Londonas Karaliskajā mūzikas akadēmijā, bijis Džuzepes Sinopoli un Valērija Gergijeva asistents.

Kopš 2011. gada viņš ir Vācu radio filharmoniskā orķestra galvenais diriģents; kritiķi un publika pozitīvi novērtējuši orķestra daudzveidīgā repertuāra veiksmīgās interpretācijas un inovatīvo muzicēšanu. Izcilo diriģenta un orķestra sadarbību atkārtoti apliecināja vienbalsīgā kritikas sajūsma par pirmo albumu no ambiciozā Antonīnam Dvoržākam veltītā projekta – deviņiem CD, kurus četru gadu laikā publicēs izdevniecība Hänssler Classic. Presē tika atzīts, ka Karels Marks Šišons pārspēj cienījamus amata meistarus un jaunais albums ir labākā pieejamā interpretācija.

Agrāk Karels Marks Šišons bijis Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra galvenais diriģents un mākslinieciskais vadītājs (2009-2012) un Grācas Simfoniskā orķestra galvenais diriģents (2006-2009).    

Paralēli darbam Zārbrikenā Šišons regulāri diriģē Vīnes Valsts operā, Berlīnes Vācu operā, Bavārijas Valsts operā Minhenē, Romas un Boloņas operteātros, Madrides Teatro Real un Barselonas Gran Teatre del Liceu. Diriģents sadarbojas ar Karalisko Concertgebouw orķestri, Londonas Simfonisko orķestri, Anglijas Kamerorķestri, Nīderlandes Radio simfonisko orķestri, Berlīnes Radio simfonisko orķestri, Vīnes Simfonisko orķestri, Vīnes Radio simfonisko orķestri, NHK Simfonisko orķestri Tokijā, Ženēvas Orchestre de la Suisse Romande, RAI Nacionālo simfonisko orķestri, Montekarlo Simfonisko orķestri un Krievijas Nacionālo orķestri.

Karels Marks Šišons bieži viesojas pie pasaules vadošo orķestru diriģenta pults, uzstājoties tādās vietās kā Berlīnes filharmonija, Vīnes Musikverein un Konzerthaus, Amsterdamas Concertgebouw, Londonas Karaliskajā festivālu zālē, Parīzes Elizejas lauku teātrī, Minhenes filharmonijā, Hamburgas Laeiszhalle, Frankfurtes Vecajā operā, Maskavas konservatorijas Lielajā zālē, Madrides Nacionālajā mūzikas auditorijā un Seulas mākslu centrā Dienvidkorejā.

Tuvākajā laikā gaidāmas Karela Marka Šišona debijas Ņujorkas Metropoles operā, diriģējot 13 Madama Butterfly izrādes, kā arī Teatro alla Scala Milanā Bohēmas iestudējumā.

No 2006. līdz 2010. gadam Karels Marks Šišons bijis koncertu cikla Ziemassvētki Vīnē mākslinieciskais vadītājs. No Vīnes Konzerthaus koncerti tika translēti televīzijā, sasniedzot miljoniem skatītāju visā pasaulē. Maestro regulāri sadarbojas ar ierakstu kompāniju Deutsche Grammophon, kas nesen izdevusi divus viņa albumus.
 

 

Постановки сезона

Другие постановки

Артисты

Все артисты

Наверх