Izvēlne
ENLV

Jakopo Sipari di Peskaseroli

Jakopo Sipari di Peskaseroli studējis klavierspēli, kompozīciju un dziedāšanu, absolvējot L’Akvilas Mūzikas konservatoriju Itālijā. Turpinājis izglītoties pie tādiem ievērojamiem diriģentiem kā Alberto Veronēzi un Jans Lātams-Kēnigs.

Jakopo Sipari di Peskaseroli ir Pučīni festivāla fonda galvenais viesdiriģents, Itālijā notiekošā Starptautiskā vasaras vidus festivāla, kā arī “Sacrum Festival” Vatikānā mākslinieciskais vadītājs. Sadarbojies ar visiem ievērojamākajiem Itālijas simfoniskajiem orķestriem, kā arī orķestriem Serbijā, Katarā, Turcijā, Gruzijā, Meksikā, Šrilankā, Ukrainā, Grieķijā, Azerbaidžānā, Bulgārijā un citviet.

Jakopo Sipari di Peskaseroli diriģēto operu repertuārā ir “Norma”, “Seviljas bārddzinis”, “Bohēma”, “Turandota”, “Traviata”, “Madama Butterfly”, “Rigoleto”, “Nabuko”, “Aīda”, “Pelnrušķīte”, “Otello”, “Likteņa vara”, “Toska”, “Triptihs: Apmetnis, Māsa Andželika, Džanni Skiki”, “Luci adi Lammermoor”, ko viņš diriģējis Itālijas un ārvalstu opernamos.

Itālijas, Vatikāna, kā arī ārvalstu televīziju pārraidēs viņa vadībā atskaņota Bēthovena 4., 6., 7. un 9. simfonija, Čaikovska 5. simfonija, Verdi un Mocarta rekviēmi, Rosīni “Stabat mater” un “Mazo svinīgo mesu”, Lalo Čella koncertu u.c.

 

Артисты

Все артисты

Наверх