Izvēlne
ENLV

Мартина Дике

Меццо-сопрано

Martina Dike trīs gadus pēc kārtas dziedājusi Baireitas festivālā. Pēc veiksmīgas debijas Frikas lomā Vāgnera operā „Valkīra” ar Kristiānu Tīlemani pie diriģenta pults, viņa šo lomu 2009./2010. gada sezonā dziedāja arī Stokholmas Karaliskajā operā. Frikas lomu viņa dzied arī „Reinas zeltā” Frankfurtes operā. 2012. un 2013. gadā Martina Dike Frikas „Reinas zeltā” un „Valkīrā” lomu dzied arī Diseldorfas operā (tikai „Valkīrā”), Alto teātrī Esenē, Vācu operā pie Reinas un Latvijas Nacionālajā operā.

Dziedātāja bieži sadarbojas ar Zviedrijas Karalisko operu, kur viņas repertuārā ir plašs lomu klāsts, tostarp Klerona Riharda Štrausa operā „Kapričo”, tirulloma Žorža Bizē „Karmenā”, Eboli Verdi operā „Nabuko”, Adalžiza „Normā”, Brangena Riharda Vāgnera „Tristanā un Izoldē” un Frika. Malmes operā viņa dziedājusi Komponista lomu Riharda Štrausa operā „Ariadne Naksā”, Gēteborgas operā – Karmenu. Vermlandes operā „Nībelunga gredzena” ciklā viņa dziedājusi Valtrautes lomu, bet Malmes operā – Hervoras lomu Vilhelma Stenhammara operā „Tirfing”. Par šīs lomas un Frikas atveidojumu dziedātāja bijusi izvirzīta Zviedrijas „Operas žurnāla” gada balvai. Martina Dike bieži uzstājas koncertos ar Zviedrijas Radio simfonisko orķestri, Stokholmas filharmonisko orķestri, Gēteborgas simfonisko orķestri.

Martina Dike dziedājusi Brangenas lomu Nantes operā un Dižonas operā, Brangenas un grāfienes Gešvicas (Albana Berga operā „Lulū”) lomu Frankfurtes operā, Ziedu meitene un Balss no augstienes „Parsifālā” La Monnaie teātrī Briselē ar Antonio Papano pie diriģenta pults, Prozerpīna Monteverdi operā „Orfejs”, Tizbe Rosīni operā „Pelnrušķīte”. Martina Dike dziedājusi Bārbikana centrā Londonā, Eksanprovansas festivālā, Milānā un Monreālā.

 

Другие постановки

Артисты

Все артисты

Наверх