Izvēlne
ENLV

Марина Ребека

Сопрано

MARINA REBEKA dzimusi Rīgā. Muzikālo izglītību guvusi mūzikas skolā "Rīdze", turpinājusi Jāzepa Mediņa Mūzikas vidusskolā, bet 2007.gadā absolvējusi Romas Sv.Cecīlijas Konservatoriju, tobrīd jau būdama vairāku starptautisku konkursu laureāte. Viņa apmeklējusi arī Mocarteuma Universitātes Vasaras akadēmiju Zalcburgā, kur mācījusies pie Greisas Bambrijas, kā arī Rosīni Akadēmiju Pezaro Alberto Dzedas vadībā.

2007.gadā Marina Rebeka kļuvusi par Rosīni festivāla atklājumu Rosīni Akadēmijas iestudējumā "Ceļojums uz Reimsu", bet tā paša gada rudenī uzvarējusi prestižajā konkursā Neue Stimmen (Jaunās balsis) Vācijā. Ar lieliem panākumiem viņa dziedājusi Violetas lomu Džuzepes Verdi operā "Traviata" Vīnes Tautas operā, Erfurtes Teātrī un Latvijas Nacionālajā operā Rīgas operas festivāla ietvaros. Viņas balsi un skatuves pievilcību novērtējusi arī Berlīnes Komiskās operas publika, vērojot dziedātājas sniegumu Agilejas lomā G.F.Hendeļa operas "Tēzejs" iestudējumā, un Altenbergas, Ķelnes un Liverpūles klausītāji, novērtējot viņas uzstāšanos Bendžamina Britena "Kara rekviēmā" kopā ar Karalisko Liverpūles Filharmonisko orķestri. 

Marinas Rebekas repertuārā ir arī Annas loma Džakomo Rosīni operā "Mehmeds II" Rosīni Operas festivālā Pezaro un viesizrādēs Japānā, Violeta Vīnes Tautas operā un Somijas Nacionālajā operā, Elektra Volfganga Amadeja Mocarta operā "Idomenejs" Nansī Operā, kā arī Adīna Gaetāno Doniceti operas "Mīlas dzēriens" iestudējumā Latvijas Nacionālajā operā 2009.gada februārī. 

Pēc veiksmīgas debijas Milānas operteātrī La Scala Marina Rebeka iestudējusi Elektras lomu Volfganga Amadeja Mocarta operā "Idomenejs" Nansī teātrī Francijā diriģenta Kirila Karabica vadībā. 2009.gada augustā notika viņas izcilā debija Zalcburgas festivālā ar Anaisas lomu Džakomo Rosīni operā "Mozus un faraons" diriģenta Rikardo Muti vadībā. 2009./2010.gada sezonā Marina Rebeka dziedāja arī Grāfieni de Folvilu Džakomo Rosīni operā "Ceļojums uz Reimsu" Romas operā, Violetu Hamburgas Valsts operā un Helsinku operteātrī, Mikaēlu Žorža Bizē operā "Karmena" Bādenbādenes festivālā Vācijā un Valensijas operā ar Zubīnu Metu pie diriģenta pults, kā arī debitēja Berlīnes Vācu operā. 2010. gadā Marina Rebeka ar lieliskiem panākumiem debitēja titullomā Džuzepes Verdi operā "Traviata" Koventgārdena operā. 

2011./2012. gada sezonā notika Marinas Rebekas debija Ņujorkas Metropoles operā, kur viņa ar lieliem panākumiem izpildīja Donnas Annas lomu Mocarta operā „Dons Žuans" ar Džeimsu Levinu pie diriģenta pults. Donnas Annas lomā dziedātāja iejutīsies arī Berlīnes Vācu operā, Cīrihes operā, Vīnes Valsts operā un Čikāgas Liriskajā operā.

Marina Rebeka ir A/S "Latvijas Gāze" Gada balvas 2009 laureāte nominācijā Par izciliem mākslinieciskiem sasniegumiem aizvadītajā sezonā.

Mākslinieka mājaslapa.
 

 

Другие постановки

Артисты

Все артисты

Наверх