Izvēlne
ENLV

Korbijs Velčs

Тенор
KORBIJS VELČS dzimis Mineapolisā, Minesotā (ASV). Viņš studējis Minesotas Universitātē pie Lourensa Vellera un Manheimas / Heidelbergas Mūzikas un mākslas augstskolā pie prof.Rūdolfa Pjernē. Piedalījies Sergeja Leiferkūsa, Džona Vustmena, Kurta Ekvilusa meistarklasēs, kā Ravīnijas festivāla (Čikāga) Stīna institūta 2000.gada stipendiāts papildinājis meistarību pie Hakana Hagegarda, Ernsta Hefligera, Martina Kaca, Margo Geretas un Filipa Molla.

Vokālista karjeru sācis Hamburgas Valsts operā ar dalību Hences operā "Mēs nākam uz upi" un Klaudio Monteverdi operā "Popejas kronēšana". Vēlāk dziedājis Esenē, Manheimā, Braunšveigā, Nirnbergā, Atēnās, Lisabonā, Ferārā, Modēnā, kā arī dažādos festivālos.

Kopš 2003.gada Korbijs Velčs ir Deutsche Oper am Rhein solists. Viņa repertuārā ir tādas lomas kā V.A.Mocarta Tamino, Dons Otāvio, Belfjore un Tits, kā arī Princis (S.Prokofjeva "Mīla uz trim apelsīniem"), Valters fon der Fogelveide (R.Vāgnera "Tanheizers"), Pinkertons (Dž.Pučīni "Madama Butterfly"), Princis (A.Dvoržāka "Nāra"), Fro (R.Vāgnera "Reinas zelts"), Ēriks ("Klīstošais holandietis"), Lizanders (B.Britena "Sapnis vasaras naktī"), titulloma Alesandro Skarlati operā "Tēlemahs" u.c.

Korbija Velča plašā koncertdarbība aptver J.S.Baha, G.F.Hendeļa, V.A.Mocarta, L.van Bēthovena, R.Šūmaņa un G.Mālera darbus (t.sk. "Dziesma par zemi"), kā arī mūsdienu komponistu - Kšištofa Penderecka, Sofijas Gubaiduļinas un Volfganga Rīma kompozīcijas. Korbijs Velčs koncertējis Ķelnes Filharmonijā, Zalcburgas festivālā,  Štutgartes Europäischen Musikfest, Oregonas Baha festivālā, Rūras festivālā, ar Berlīnes Vācu simfonisko orķestri, Hanoveres Radio orķestri, Berlīnes Radio simfonisko orķestri, Dānijas Nacionālā radio simfonisko orķestri, Romas Accademia di Santa Cecilia, Starptautisko Baha akadēmiju, Francijas Radio filharmonisko orķestri, RIAS kamerkori u.c., kopā ar diriģentiem Kentu Nagano, Helmutu Rillingu, Semjonu Bičkovu, Mareku Janovski, Eiji Oui, Mihaelu Šenvandtu, Volfgangu Zavališu, Ingo Mecmaheru u.c.

2010./11.gada sezonā Korbijs Velčs atskaņo tādas lomas kā Ēriks, Belmonte, Tits, Tamino, Ševaljē (F.Pulenka "Karmelītu dialogi")  un Rosijons (F.Lehāra "Jautrā atraitne"), kā arī tenora partijas L.van Bēthovena 9.simfonijā, B.Britena Noktirnē un Serenādē tenoram, mežragam un stīgām u.c.

 

Другие постановки

Артисты

Все артисты

Наверх