Izvēlne
ENRU

Opera "Manona Lesko" - tiešsaistē

No 5. līdz 28. februārim piedāvājam piedāvājam iespēju tiešsaistē noskatīties Džakomo Pučīni operas "Manona Lesko" ierakstu ar subtitriem latviešu valodā. 

Biļetes šim tiešsaistes pasākumam pieejamas www.bilesupardize.lv. Biļetes cena ir EUR 7. Izrādes ierakstu laikā no 5. līdz 28. februārim iespējams skatīties neierobežotu reižu skaitu.

 

"Manona Lesko” ir Džakomo Pučīni trešā opera, kas tapusi pēc abata Prevo darba „Stāsts par kavalieri de Grijē un Manonu Lesko” motīviem. Opera guva lielus panākumus un pavēra komponistam ceļu uz pasaules nozīmīgāko teātru skatuvēm. Režisore Ināra Slucka, interpretējot šo Pučīni meistardarbu, galveno uzmanību pievērš abata Prevo ieskicētajai problēmai –  tam, ko lielas kaislības spēj izdarīt ar cilvēku. Izspēlējot šo mīlasstāstu mūsdienās, režisore maina nevis operas saturu, bet gan akcentē tajā būtisko. 

Savulaik draugi centās atrunāt Džakomo Pučīni no ieceres rakstīt operu par vieglprātīgās skaistules Manonas traģēdiju, jo abata Prevo stāsts jau bija iedvesmojis Žila Masnē operu. Taču Pučīni noraidīja visus iebildumus. “Manona ir varone, kurai es ticu, un tāpēc viņa nevar nepakļaut publikas sirdis. Un kādēļ gan lai nevarētu būt divas operas par Manonu? Tādai sievietei kā viņa var būt vairāk par vienu mīļāko.” Un piebilda: “Masnē to izjūt kā francūzis, ar pūderiem un menuetiem. Es izjūtu to kā itālis, ar izmisīgu kaisli”. 

Galvenajās lomās:

Manona Lesko – ASMIKA GRIGORJANA, kavalieris de Grijē – SERGEJS POĻAKOVS, Manonas brālis Lesko – JĀNIS APEINIS, Žeronts – KRIŠJĀNIS NORVELIS, Edmondo – RAIMONDS BRAMANIS

Diriģents MĀRTIŅŠ OZOLIŅŠ

Režisore INĀRA SLUCKA

Scenogrāfs MĀRTIŅŠ VILKĀRSIS

Kostīmu māksliniece KEITA

Video māksliniece KATRĪNA NEIBURGA

Dramaturgs MIKUS ČEŽE

Gaismu mākslinieks IGORS KAPUSTINS

Kustību režisore ELITA BUKOVSKA

Videoieraksta režisors GINTS FĀRENHORSTS

 

 
Ritināt uz augšu