Izvēlne
ENRU

Opera Vision

Organizācija “Opera Eiropa” un trīsdesmit operas kompānijas un festivāli no astoņpadsmit valstīm ir apvienojušies, lai izveidotu vietni OPERAVISION www.operavision.eu . Tā turpina iepriekšējos gados veiksmīgi aizsākto operas žanra digitālo popularizēšanu, kas līdz šim notika pasaulē plašu popularitāti guvušajā vietnē “Operas platforma”. OPERAVISION tapusi ar Eiropas Savienības programmas “Radošā Eiropa” atbalstu. Latvijas Nacionālā opera un balets ir viens no trīsdesmit projekta partneriem.


No 2019. gada 11. janvāra līdz 10. jūlijam starptautiskajā digitālajā vietnē “Opera Vison” būs skatāms Džakomo Pučīni operas “Bezdelīga” koncertiestudējuma ieraksts ar izcilo soprānu Dināru Alijevu Magdas lomā un Jāni Liepiņu pie diriģenta pults. Ieraksts skatāms šeit.


No 2018. gada 30. novembra līdz 2019. gada 31. maijam skatītājiem visā pasaulē ir unikāla iespēja redzēt un dzirdēt Latvijas Nacionālās operas trupas un Latvijas valsts simtajai jubilejai veltīto koncertu "Mūsu Operai 100", kas iekļauts koncertciklā “Dzimuši Latvijā”. Ieraksts skatāms šeit.


 

No 2017. gada 12. oktobra gan operas mīļotāji, gan tie, kas tikai sāk iepazīt šo žanru, ir aicināti apmeklēt vietni www.operavision.eu , kuras darbību nodrošina “Opera Eiropa” – Eiropas operas kompāniju un festivālu asociācija.

Tiem, kas sāk interesēties par operas žanru, OPERAVISON lielā izvēlē piedāvā fragmentus, stāstus un dokumentālās filmas, kas saistītas ar operu, kā arī iespēju atklāt plašo repertuāru, kas radies četru gadsimtu gaitā.

Operas pazinējiem OEPRAVISION ir iespēja iedziļināties iestudējumos no visas Eiropas un ārpus tās robežām, lasīt par šiem iestudējumiem un padziļināt savas zināšanas un izpratni par žanru.

“Operas akadēmijas” sadaļa jaunajā vietnē sniedz pieeju bagātiem resursiem, sākot no īsfilmām par mēģinājumu procesu līdz intervijām ar ievērojamām personībām, kas strādā operas žanrā.

Bērni un jaunieši kopā ar vecākiem un skolotājiem ir aicināti atklāt brīnišķīgo operas pasauli, iepazīstot to dažāda vecuma auditorijai paredzētos materiālos.

2018. gadā OPERAVISION atzīmē Eiropas Kultūras mantojuma gadu ar plašu programmu, kas atklās Eiropas operas daudzveidību mūsdienās.

Jaunā projekta pamatā ir digitālās vietnes “Operas platforma” panākumi. “Opera Eiropa” pārvaldītā vietne divarpus gadu laikā piesaistīja vairāk nekā trīs miljonu skatītāju auditoriju. Programmas “Radošā Eiropa” atbalsts nodrošinās OPERAVISION darbību līdz 2020. gada decembrim.

Projekta partneri ir “Opera Eiropa”, Flāmu opera un balets Antverpenē un Ģentē, La Monnaie/De Munt opera, Horvātijas Nacionālais teātris Zagrebā, Brno Nacionālais teātris, Janāčeka festivāls Brno, Prāgas Nacionālais teātris, Somijas Nacionālā opera, Eksanprovansas festivāls, Parīzes Komiskā opera, Lilles opera, Berlīnes Komiskā opera, Vācu opera pie Reinas Diseldorfā un Duisburgā, Ungārijas Valsts opera, Veksfordas operas festivāls, Romas Teatro dell’Opera, Teatro La Fenice Venēcijā, Teatro Regio Turīnā, Teatro di San Carlo Neapolē, Latvijas Nacionālā opera un balets, Nīderlandes Nacionālā opera un balets, Norvēģijas opera un balets, Poznaņas opera, Polijas Nacionālā opera Varšavā, Staņislavska un Ņemiroviča-Dančenko Maskavas Valsts muzikālais teātris, Palau de les Arts Reina Sofia Valensijā, Teatro Real Madridē, Zviedrijas Karaliskā opera, Bāzeles teātris, Opera North Līdsā, Londonas Karaliskā Koventgārdena opera, Velsas Nacionālā opera Kārdifā.

Ritināt uz augšu