Izvēlne
EN

Pavlo Balakins

Bass

Bass PAVLO BALAKINS šobrīd ir viens no izcilākajiem savas paaudzes solistiem Igaunijā. Pirmo muzikālo izglītību ieguvis džeza saksofona klasē Doņeckas Mūzikas akadēmijā (2006) Ukrainā. Vēlāk studējis Igaunijas Mūzikas un teātra akadēmijā pie profesora Mati Palma. Regulāri papildinājis prasmes pie vokālajiem pedagogiem Ričarda Bārkera, Roberta Ferrari, Kristīnas Vavolo, Kristīnas Okerlungas un Džefrija Goldberga.

Laikā no 2002. līdz 2008. gadam Balakins bijis Ukrainas Nacionālās operas, bet no 2008. līdz 2013. gadam – Igaunijas Nacionālās operas kora dziedātājs. Paralēli tam dziedājis daudzas basa solo lomas, līdz oficiāli kļuva par Igaunijas Nacionālās operas solistu 2013. gadā. Kā viesmākslinieks uzstājies arī Palermo Teatro Massimo, Florences operā, La Fenice teātrī, Dānijas un Zviedrijas nacionālajās operās un Ļvivas Nacionālajā Operas teātrī.

Dziedātāja repertuārā ir lielākas un mazākas solo lomas, to vidū ir titulloma Verdi operā Atila, ārsts Grenvils Verdi Traviatā, Hermanis Vāgnera Tanheizerā, Ramfiss Verdi Aīdā, Dulkamara Doniceti Mīlas dzērienā, Lielinkvizitors/mūks Verdi Donā Karlosā, Maļuta Skuratovs Rimska-Korsakova Cara līgavā, Mefistofelis Guno Faustā, Enriko Annā Boleinā, Dālands Klīstošajā holandietī, Ptolemajs Hendeļa Jūlijā Cēzarā, Monterone Rigoleto, grāfs Horns Masku ballē, Surins Pīķa dāmā, Boriss un Pimens Borisā Godunovā un Saljēri Rimska-Korsakova Mocartā un Saljēri.

Pavlo Balakins ir arī augstu novērtēts oratoriju un kamermūzikas solists. Izpildījis basa partijas Baha Jāņa pasijā un Mateja pasijā, Bēthovena Mesā Do mažorā, Verdi Rekviēmā, Mocarta Rekviēmā, Mendelsona Elijā, Štrausa Vācu motetē, Rosīni Mazajā svinīgajā mesā, Musorgska Nāves dziesmās un dejās u. c.

Mākslinieks ir strādājis ar daudziem atzītiem diriģentiem, to vidū ir Daniels Orens, Rikardo Frica, Fabricio Marija Karminati, Andress Mustonens u. c., kā arī režisoriem – Dmitriju Bertmanu, Daniels Sleiteru, Danieli Abado, Georgu Rūteringu, Pamelu Resinellu, Vilpu Kiljunenu, Andreju Žagaru u. c.

2013. gadā Pavlo Balakins ieguva ikgadējo Igaunijas teātra balvu par nobriedušo Mefistofeļa lomas izpildījumu Guno operā Fausts.

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu