Izvēlne
EN

Lučio Gallo

Baritons

LUČIO GALLO ir dzimis Taranto, Itālijā. Mācījies Elio Bataļjas skolā, absolvējis Džuzepes Verdi konservatoriju Turīnā. Nacionālu un starptautisku konkursu laureāts (Koneļjāno Veneto, Fransisko Vinjas, balva Mira Factors), viņa prestižā mākslinieka karjera devusi iespēju uzstāties tādos pasaules vadošajos teātros un koncertzālēs kā Ņujorkas Metropoles opera, Sanfrancisko opera, Čikāgas Liriskā opera, Karaliskā Koventgārdena opera Londonā, Vīnes Valsts opera un Vīnes Mūzikas biedrības koncertzāle, Vācu opera un Berlīnes Valsts opera, Zalcburgas festivāls, Cīrihes opera, Bavārijas Valsts opera Minhenē, La Monnaie teātris Briselē, Tokijas Jaunais Nacionālais teātris, Maskavas Lielais teātris, Teatro alla Scala, Turīnas Teatro Regio, Teatro dell’Opera e Accademia Nazionale di Santa Cecilia Romā, Maggio Musicale Fjorentīno.

Mākslinieka skatuves un vokālās dotības ļauj viņam dziedāt lomas no Rosīni līdz Mocartam, no Pučīni līdz Vāgneram, Doniceti, Verdi un arī laikmetīgajai mūzikai. Viņa neskaitāmo lomu vidū ir Figaro (gan Seviljas bārddzinī, gan Figaro kāzās), Gulielmo un dons Alfonso (Così fan tutte), Leporello un Dons Žuans (Dons Žuans), Dandīni (Pelnrušķīte), Malatesta un Dons Paskvāle (Dons Paskvāle), Belkore (Mīlas dzēriens), Lords Enriko (Lucia di Lammermoor), Marsels (Bohēma), Džeks Rēnss (Meitene no Rietumiem), Skarpija (Toska), Žermons (Traviata), Fords un Falstafs (Falstafs), Amonasro (Aīda), marķīzs di Poza (Dons Karloss), Jāgo (Otello), Makbets, Rigoleto, Simons Bokanegra, Telramunds (Loengrīns), Holandietis (Klīstošais holandietis), Oņegins, Voceks u.c.

Sadarbojies ar tādiem diriģentiem kā Klaudio Abado, Daniels Bārenboims, Rikardo Šaijī, Kolins Deiviss, Džons Eliots Gārdiners, Džanandrea Gavaceni, Daniēle Gati, Bernards Haitinks, Nikolauss Harnonkūrs, Zubins Meta, Rikardo Muti, Seidži Ozava, sers Antonio Papano, Volfgangs Zavališs, sers Džefrijs Teits.

Viņam ir arī intensīvi koncertē. Lučio Gallo ir bijis vokālās tehnikas pasniedzējs Peskāras Mūzikas akadēmijā, kā arī pasniedzis meistarklases Hugo Volfa akadēmijā Akvaspartā. Kopā ar Klaudio Kiāras džeza kvintetu sagatavojis koncertu Veltījums Frenkam Sinatram. Viņa balss ieskaņota ierakstu kompānijās Deutsche Grammophon, Sony, Decca un Fonit Cetra (Warner).

Pēdējā laika uzstāšanās: Nabuko Cīrihes opernamā, Apmetnis Londonas BBC Proms, Così fan tutte un Dons Paskvāle Karaliskajā Koventgārdena operā Londonā, Così fan tutte (Dons Alfonso) Berlīnes Valsts operā ar Danielu Bārenboimu, Zemnieka gods un Pajaci Cīrihes operā, Toska Drēzdenes Semperoper un Štutgartē, Boito Nerone Bregencas festivālā, Falstafs Berlīnes Vācu operā, Karmena ar diriģentu Danielu Bārenboimu un Falstafs ar Zubinu Metu pie diriģenta pults Berlīnes Valsts operā, Fidelio Boloņas Teatro Comunale, Toska Barselonas Liceu, Seulā, Taivānā, Berlīnes Vācu operā un Austrālijas operā Sidnejā, Makbets Telavivā.

Gaidāmās uzstāšanās: Loengrīns Boloņas Teatro Comunale, Karmena Berlīnes Valsts operā, Falstafs Štutgartē un Hamburgā, Pīķa dāma Berlīnes Valsts operā un Dons Žuans (titulloma) Berlīnes Valsts operā.

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu