Korbijs Velčs

Tenors

KORBIJS VELČS dzimis Mineapolisā, ASV. Studējis Minesotas Universitātē un Manheimas Mūzikas augstskolā Vācijā. Liriskā tenora karjeras sākumā dziedājis Hamburgas Valsts operā, Ālto teātrī Esenē, Sankarlo Nacionālajā teātrī Lisabonā, kā arī Modēnā un Ferrārā, Itālijā. No 2003. līdz 2018. gadam bijis solists Diseldorfas/Dīsburgas Vācu operā pie Reinas, kur paplašinājis savu repertuāru ar tādām nozīmīgām lomām kā Belmonte (V.A. Mocarts – Bēgšana no seraja), Tamino (Burvju flauta), dons Otavio (Dons Žuans), Tits (Tita žēlsirdība), Princis (A. Dvoržāks – Nāra), Imperators (R. Štrauss – Sieviete bez ēnas) un citām.

Dziedātājs sevi apliecinājis arī spēcīga dramatiskā tenora ampluā, kopš 2011. gada interpretējot vairākas lomas Riharda Vāgnera operās: Ēriku (Klīstošais holandietis) Diselfdorfā, Latvijas Nacionālajā operā, Valonijas Karaliskajā operā Ljēžā un Braunšveigas Valsts teātrī; titullomu operā Loengrīns Diseldorfā/ Dīsburgā, Magdeburgā un koncertos Neišvānšteinas pilī; Logi (Reinas zelts) Ženēvas Lielajā teātrī.

2018. gadu tenors iesāka ar Zīgmunda lomas tēlojumu operā Valkīra Diseldorfā, kā arī opernamā Rīgā dziedāto Tanheizeru, lomu, ko vēlāk atkārtoja Veimārā.

2018. /2019. gada sezonā Rīgā redzēsim viņu Ērika un Tanheizera lomā. Diseldorfā/Dīsburgā gaidāma debija Zigfrīda lomā Nībelunga gredzens ciklā. Turpat viņš spēlēs arī Bakhu (R. Štrauss – Ariadne Naksā), titullomu Bendžamina Britena operā Pīters Graimss un Zīgmundu. Kopā ar Transilvānijas Valsts filharmonijas orķestri uzstāsies operas Valkīra koncertuzvedumā, bet Taivānā piedalīsies Ludviga van Bēthovena 9. simfonijas atskaņojumā.

 

Tuvākās izrādes

8. jūnijs, 19:00 KLĪSTOŠAIS HOLANDIETIS Ēriks
12. jūnijs, 19:00 KLĪSTOŠAIS HOLANDIETIS Ēriks

 

Sezonas iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu