Dināra Alijeva

Soprāns

Azerbaidžāņu soprānu DINĀRU ALIJEVU izcilā Monserata Kavaljē raksturojusi kā “dziedātāju, kuras balss ir kā dāvana no debesīm”. Dināra Alijeva absolvējusi Baku Mūzikas akadēmiju. Kopš 2010. gada viņa ir Maskavas Lielā teātra soliste, kur viņas repertuārā ir vadošās operlomas.

Viņa ir uzstājusies pasaules lielākajos opernamos un koncertzālēs, tostarp Vīnes Valsts operā, Vācu Operā Berlīnē, Bavārijas Valsts operā, Frankfurtes operā, Ņujorkas Kārnegī zālē, Salle Gaveau Parīzē, Kadogana zālē Londonā. Dziedātāja plūkusi laurus vairākos starptautiskos dziedātāju konkursos, tostarp Operalia (2010), Marijas Kallasas (2007), Frančesko Vinjas (2010), kā arī Jeļenas Obrazcovas (2007) konkursā. Viņa dziedājusi tādu maestro vadībā kā Jurijs Temirkanovs, Vladimirs Fedosejevs, Vladimirs Spivakovs, Jurijs Bašmets, Tugans Sohijevs, Konstantīns Orbeljans, Donalds Ranikls, Marsello Rota, Kens Deivids Masurs, Marko Armiljato, Daniels Orens, Massimo Zaneti un citi. Dināras Alijevas skatuves partneri bijuši Jeļena Obrazcova, Plāsido Domingo, Hosē Kura, Mariušs Kveceņs, Dmitrijs Hvorostovskis, Marselo Alvaress un citi.

Mākslinieces repertuārā ir tādas lomas kā Tatjana (Jevgeņijs Oņegins), Violeta (Traviata), Mikaēla (Karmena), Mimī un Mizete (Bohēma), donna Elvīra (Dons Žuans), Magda (Bezdelīga), Laureta (Džanni Skiki), Neda (Pajaci), Leonora (Trubadūrs), Margarēta (Fausts), titulloma operā Nāra u.c.

2015. gadā Dināra Alijeva nodibināja Pirmo starptautisko opermākslas festivālu Maskavas konservatorijas Lielajā zālē, kura ietvaros skanēja Čaikovska Jolantas un Verdi Traviatas koncertuzvedumi, kā arī Verdi un Pučīni mūzikas Galā koncerti, neapoliešu dziesmas un spāņu sarsuelas.

Dināras Alijevas diskogrāfijā ir kopā ar Aleksandru Antoņenko un Kauņas simfonisko orķestri ierakstītais CD Alieva and Antonenko, kas tapis diriģenta Konstantīna Orbeljana vadībā, kā arī DVD Dinara Alieva in Moscow, La Rondine (Vācu operas Berlīnē ieraksts) un CD Pace Mio Dio ar itāliešu operu āriju ierakstiem. Viņas pirmo CD Russian Songs and Arias izdeva Naxos.

Šosezon Dināra Alijeva atgriezīsies Berlīnes Vācu operā Mimī lomā. Hamburgas Valsts operā viņa dziedās Violetas lomu Traviatā, Frankfurtes operā - Dezdemonu Otello, Liceu operā Barselonā – Nedas lomu Pajaci, Vīnes Valsts operā – Liu lomu operā Turandota. Karaliskajā Koventgārdena operā Dināra Alijeva debitēs ar Violetas lomu Traviatā.

 

Tuvākās izrādes

7. decembris, 19:00 Bezdelīga Magda

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu