Julianna Bavarska

Soprāns

Soprāns JULIANNA BAVARSKA dzimusi Ukrainā. Muzikālo karjeru sākusi kā koncertpianiste. Absolvējusi Odesas Valsts konservatoriju (1999, prof.Irinas Botvinovojas klase) un Tallinas Mūzikas akadēmiju (2003, prof. Mati Palmas klase). Apmeklējusi meistarklases pie Aksela Everarta un Paolo di Napoli LNO, Ritas Susovskas Igaunijas Mūzikas akadēmijā, Petera Bernes Kloster Kirchbach Austrijā un Paula Veigolda Vīnes Kameroperā.

Latvijas Nacionālās operas soliste kopš 2006. gada. Strādājusi Tallinas, Minskas, Klaipēdas, Odesas un Daugavpils muzikālajos teātros.
 
Piedalījusies K. M. fon Vēbera, F.Šūberta, G.F.Hendeļa, F.Šopēna mūzikas, vācu un austriešu operešu fragmentu ieskaņojumos ASV un Vācijā. Juliannas Bavarskas repertuārā ir tādas lomas kā Lēdija Makbeta Verdi operā "Makbets", titulloma Pučīni "Turandotā", Abigaila Verdi operā "Nabuko", titullomas Verdi "Aīdā" un Pučīni "Manona Lesko", Grāfieni Mocarta "Figaro  kāzās", Fatamorgana Prokofjeva "Mīla uz trim apelsīniem", Leonora Verdi "Trubadūrā", Santuca Maskanji "Zemnieka godā", Helmvīge Vāgnera "Valkīrā", Marija Čaikovska "Mazepā" u.c. Turandotas lomu dziedājusi festivālā Open Air Šneitahā, Vācijā. 
Kā viessoliste dziedājusi Lietuvas Nacionālajā operā, kur 2016. gadā debitēja Leonoras lomā Bēthovena "Fidelio".
 
No 2019. gada Julianna Bavarska dzied Erfurtes un Braunšveigas Valsts teātros Vācijā.
 
Julianna Bavarska pastāvīgi uzstājas ar solokoncertiem, kā arī piedalās simfoniskos, kamermūzikas un opermūzikas koncertos un festivālos Austrijā, Vācijā, Balkānu valstīs, Slovēnijā, Latvijā, Lietuvā, Igaunijā, Krievijā, Ukrainā, Baltkrievijā un Ķīnā.
 
Makao festivālā 2013. gadā Julianna Bavarska dziedājusi titullomu operā "Aīda" un Voglindi Vāgnera "Reinas zeltā". 
 
 
Foto: Alexander Barsukov

 

Tuvākās izrādes

2. februāris, 15:00 Nabuko Abigaila

 

Sezonas iestudējumi

Citi iestudējumi

Mākslinieki

Visi mākslinieki

Ritināt uz augšu